Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Bursa Gemlik Ata Mahallesi'nde Hisseli İmarlı Arsa

Şirketten 592m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
22140
Metre Kare:
592m2
Ada:
614
Parsel:
58
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
5/14
Emsal:
0.2

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

BURSA İLİ, GEMLİK İLÇESİ, ATA MAHALLESİ, 173 NOLU SOKAK, 614 ADA, 58 PARSEL

Açıklama

Özellikler: Bursa İli, Gemlik İlçesi, Ata Mahallesi, 173 Nolu Sokak, 614 Ada, 58 Parsel adresinde kain; tapuda Bursa İli, Gemlik İlçesi, Hisar Mahallesi, K.Çiftlik Mevkii, , 614 Ada, 1659,83 m2 yüzölçümlü, 58 nolu “arsa” vasıflı taşınmazdır.

614 ada, 58 parsel “arsa” vasfında olup 1659,83 m² yüzölçümüne sahiptir. Parselin geometrik şekli amorf olup, topografik olarak eğimli arazi yapısına sahiptir. Ancak parsel içerisinde düzenleme yapılarak düz bir zemin oluşturulmuş olup, etrafı örme taştan yapılmış duvarlar ile çevrilmiştir. Parsel köşe konumlu olup yollara toplam yaklaşık 135 m cephesi bulunmaktadır. Konu gayrimenkulün bulunduğu parsel denize yaklaşık 80 m mesafede olup geniş deniz manzarasına sahiptir. Parselin küçük bir kısmı üzerinde, büyük çoğunluğu komşu parselde olan ruhsatsız bir yapı bulunmaktadır.

 1/1000 ölçekli Gemlik Revizyon ve İlave Uygulama İmar Planı sınırları içerisinde ayrık nizam Hmaks:4,50 m asma kat yapılması durumunda 5,50 m Kaks:0,20 yollardan ve komşudan 5 m çekme mesafesi olup, günü birlik turizm tesis alanında kaldığı, bir kısmının ise kıyı kenar çizgisinin ilk 100 m’sinde yer aldığı, yaklaşık 20 m2 yola terkinin bulunduğu şifahi bilgisi verilmiştir.

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Not : Taşınmaz hisseli olup 5/14'ü satılıktır. 

Teklif vermeden önce güncel imar durumunu ve yapılaşma şartlarını teyit ediniz. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.