HAKKIMIZDA

AMACIMIZ

Satılık gayrimenkul ilanlarındaki fiyatlar çoğu zaman piyasa gerçeklerinden uzak olduğundan inandırıcılığını kaybetmiş durumda. Halbuki gayrimenkul fiyatlarının, piyasalarda olduğu gibi bilgili ve ciddi alıcılardan toplanan tekliflerle belirlenmesi gerekir. Tapu.com, ilk defa satıcılarla beraber alıcıların da sesini duyuracağı bir pazaryerini oldukça güçlü yatırımcılar ve deneyimli bir ekiple birlikte sizler için oluşturdu.

1 Fiyat Dengesi

Bizce, gayrimenkul piyasalarında fiyatlar, tıpkı dolar, petrol ve hisse senedi piyasalarında olduğu gibi ciddi alıcıların şeffaf ve rekabetçi bir pazaryerinde verdiği tekliflerle yapılan satışlar üzerinden belirlenebilir.

2 Şeffaflık & Veri

Şeffaf bir piyasada veriye erişimi olan bilinçli alıcıların vereceği teklifler bir gayrimenkulun o günkü piyasa değerini ifade edebilir. tapu.com'un bir amacı da satıcıların gayrimenkulleri ile ilgili değerleme raporu dahil mümkün olan en fazla doğrulanmış veriyi yayınlamasını sağlayarak, alıcının daha hızlı ve daha doğru karar almasını sağlamaktır.

3 Hız & Güven

Piyasaya ne kadar çok şeffaflık ve veri sağlayabilirsek, alım-satım sürecine de bir o kadar güven ve hız kazandırabiliriz. Tapu.com'un nihai amacı, alım-satım kararının güvenli bir ortamda verilmesine yardımcı olarak gayrimenkul piyasasındaki satışları hızlandırmaktır.

YATIRIMCILARIMIZ

İlk yatırım turunu Earlybird Venture Capital liderliğinde tamamlayan Tapu.com’un diğer yatırımcıları arasında Aslanoba Capital’ın kurucusu Hasan Aslanoba, Can Yücaoğlu, ayrıca Seha İşmen Özgür ve Banu Küçükel yer alıyor.

1997 yılında kurulan Earlybird Venture Capital’in yönetiminde yaklaşık olarak 1 milyar USD fon bulunuyor. Tapu.com yatırımı, Earlybird’ün İstanbul bazlı son fonu “Digital East” aracılığıyla gerçekleşti. “Digital East” fonunda ağırlıklı olarak Dünya Bankası’nın yatırım ayağı International Finance Corporation (IFC) ve Avrupa’nın en büyük kurumsal yatırımcıları arasında yer alan Avrupa Kalkınma ve İmar Bankası (EBRD), Avrupa Yatırım Fonu (EIF) tarafından sağlanan kaynaklardan oluşuyor.