Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Ergene Yeşiltepe Mahallesi'nde Arsa Payı

Şirketten 81m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
21576
Metre Kare:
81m2
Ada:
549
Parsel:
1
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
3/8
TAKS:
0.4
Emsal:
1.20

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Açıklama

Özellikler: Söz konusu “ARSA” vasıflı taşınmaz, 216,20 m2 yüzölçümlü 549 Ada 1 numaralı Parselde konumludur. Parsel geometrik olarak dikdörtgene yakın formda, güneydoğu–kuzeybatı yönünde düz bir topoğrafyaya sahip olup, yaklaşık ortalama 13 metre boyunca uzanmaktadır. Yerinde dışarıdan yapılan incelemede parsel üzerinde ayrık nizamda inşa edilmiş, 1 adet üç kattan oluşan mesken amaçlı bina ve 1 adet garaj/depo yapısı olduğu tespit edilmiştir.
Konut Binası; ayrık nizamda, betonarme sistemde, zemin + 2 normal kat olmak üzere toplam 3 katlı olarak inşa edilmiştir. Binanın zemin katı yaklaşık 102 m2, 1.ve 2.normal katı ise yaklaşık 115’er m2 alanlı olabileceği hesaplanmış ve değer takdiri bu kabule göre yapılmıştır. Bina toplam da yaklaşık brüt 332 m2 alanlı olarak değerlendirilmiştir. Binanın çatı kaplaması mevcut olmayıp, dış cephesi; zemin ve 1.normal kat düz sıva 2.normal katı tuğla, pencereleri PVC doğramadır. Dışarıdan yapılan gözlemde parsel ana girişinin Mandıra Sokak cephesinden, bina ana girişinin ise güneybatı cephesinden zemin kat seviyesinde olduğu tespit edilmiş olup, Ahenk 4.Sokak cephesinden de parsele giriş sağlandığı gözlemlenmiştir.
Garaj/Depo Binası; 549 Ada 11 Parselde yer alan yapıya bitişik nizamda, yığma sistemde, tuğla üzeri sıva ve oluklu levha çatılı, ferforje kapılı olarak zemin kattan oluşacak şekilde inşa edilmiştir. Binanın yaklaşık 34 m2 alanlı olduğu tespit edilmiştir.
Not: Taşınmaz hisseli olarak satılmaktadır. Taşınmazın 3/8 hissesi satılıktır, hisseye düşen 81m2'dir. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Teklif vermeden önce güncel imar durumunu ve yapılaşma şartlarını teyit ediniz. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.