Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Değerinde tapu satmanın en rahat yolu.
Sizi hiç uğraştırmayalım, mülkünüzü biz satalım.
Bilgilerinizi bırakın, en kısa sürede iletişime geçelim.
Neden tapu.com'la satmalıyım?
Neden tapu.com'la satmalıyım?
Sınırsız Reklam ve İlan Listelemeleri
Tüm sosyal medya ve emlak listeleme platformlarında mülkünüze özel yayınlanacak ücretsiz ilanlar.
Ön Değerleme ve Ekspertiz Hizmeti
Mülkünüzün değerini öğrenmenizi, fiyatını belirlemenizi sağlayacak ekspertiz hizmeti.
Hızlı Dönüşler Sağlayan Çağrı Merkezi
Yer gösterimi, teklif aşaması, ilan yayını ve tüm soruların yanıt bulmasını sağlayan çağrı merkezi hizmeti.
Mülke Özel Satış Opsiyonları
İster pazarlık yöntemiyle teklif alarak, ister açık artırmayla birden fazla teklif görerek değerlendirebileceğiniz satış opsiyonları.
Uçtan Uca Satış Hizmeti
Size özel atanan gayrimenkul danışmanı sayesinde potansiyel alıcılara kolaylıkla ulaşabilme.
Nasıl tapu.com'la satarım?
Nasıl tapu.com'la satarım?
İletişime Geçelim
Formu doldurun sizinle iletişime geçelim. Süreci konuşup tüm planlamaları birlikte yapalım.
Değerini Belirleyelim
SPK belgeli değerleme uzmanlarımızla gayrimenkulünüzün değerini belirleyelim.
İlanınızı Yayınlayalım
Tercih ettiğiniz satış opsiyonuyla sitemize ekleyelim. Gayrimenkulünüzün ilanını tapu.com üzerinde, ilan listeleme sitelerinde ve sosyal medya kanallarında yayınlayalım.
Tapunuzu Satalım
Çağrı merkezimiz ve size özel gayrimenkul danışmanımız ile potansiyel alıcıların tüm sorularına cevap bulalım.
Onay Verin
Pazarlık yönteminde gelen teklifi anında değerlendirin. Açık artırma yönteminde gelen tekliflerin arasından seçim yapabilirsiniz. İstediğiniz teklifi onaylayın, sürecinizi tapu devrine taşıyalım.
Tapu Devrinde Profesyonel Destek
Tapu devri süreci boyunca alıcı ile sizin tüm sorularınıza cevap bulalım. Sizinle tapu dairesine gelerek alım ve devir işlemlerini birlikte tamamlayalım.
Alan da Memnun Satan da
Alan da Memnun Satan da
“En önemlisi güven. Güvenle ilgili hiçbir problem olmadı. İyi ki varsınız. İyi ki sizi tanımışım ev almama sebep oldunuz. Sizin gibi doğru insanlarla her daim ticaret yapılır.”
Evren Y. / Manisa
“Tapu.com ekibine sürecin başından itibaren profesyonelce verdikleri destekten dolayı çok teşekkür ediyorum.”
Mehmet A. / Antalya
“Başlarda tereddüt etmiştim, sonrasında gösterilen ilgi ve alakadan dolayı içimde hiç kuşku olmadan güvenerek tapumuzu teslim aldık. Herkese çok teşekkür ediyorum.”
Mehmet Ç. / Manisa
“Tapu devrimiz sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. Sürecin başından sonuna kadar beni yalnız bırakmayan tüm ekibe çok teşekkür ederim.”
Mustafa S. / Samsun
“Tapu.com ekibinin süreci iyi planlaması ve problemlere karşı hızlı çözüm yolları bulması benim için oldukça önemliydi. Çevremdeki herkese tavsiye ediyorum.”
Metin A. / Kilis
“Tapu devir sürecinde yardımcı olan tüm ekibe teşekkür ediyorum.”
Mustafa T. / Manisa
Bunları merak edeceğini düşündük.
Bunları merak edeceğini düşündük.
Yeni Nesil Emlak Pazar Yeri: Tapu.com’a neden güvenmeliyim?

2015 yılından beri gayrimenkullerin doğru piyasa değerini bulmasını sağlayıp yeni sahipleriyle buluşturuyoruz. Bunu yaparken standart fiyatlama yöntemlerinin yerine alıcının teklifiyle şekillenen bir süreç yürütüyoruz. Alıcılar için güvenilirlik ve şeffaflık, satıcılar için ise hız sağlıyoruz.Bugüne kadar 5.000’den fazla tapu devri ile 620 Milyon TL üzerinde gayrimenkulün satışına aracılık ettik. Bilgi şeffaflığı ilkesiyle hem mülk sahibine hem alıcı adayına güvenli alışveriş ortamı sağlıyor, sadece onaylı ve ciddi alıcıların mülklere verdiği teklifler satıcıya iletiyoruz.

Hizmet bedeli nedir?

Tapu.com hizmetleri karşılığında gayrimenkul fiyatı üzerinden belirli bir oranda aldığı “Hizmet Bedeli” tahsil eder. Bu tutar gayrimenkulün satış fiyatı üzerinden hesaplanmaktadır. Tapu.com üzerinden teklif verebilmesi ve ciddi bir alıcı olunduğunun gösterilmesi için hizmet bedelinin belirli bir oranı teklif yapma sürecinde ödenir. Bu oran “Hizmet Bedeli Peşinatı”dır. Teklif verme işleminizin tamamlanması için bir sonraki adımda yer alan “hizmet bedeli peşinatı” ödemesini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Değerlendirme sonucu tarafınıza bildirilir. Teklifiniz onaylanmazsa, yalnızca platform kullanım bedelini ödersiniz, hizmet bedeli peşinatı iade edilir.

Ekspertiz raporu nedir?

Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.

Mülkümü tapu.com ile satmak istediğimde ekspertiz süreci nasıl ilerleyecek? Hangi kontroller yapılacak?

Mülkünüze özel atanan emlak danışmanı tarafından doldurulan keşif raporu ile tapunuzun değer raporu çıkartılmaktadır. Keşif formunda belirtilen bilgiler/özellikler kullanılarak SPK lisanslı değerleme uzmanlarımız tapunuzun emsal fiyatını belirlemektedir.

SPK lisanslı değerleme uzmanları kimlerdir?

SPK Lisanslı Değerleme Uzmanları, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yapılan Değerleme Uzmanlığı sınavını geçerek lisanslanmış profesyonellerdir. Gayrimenkulün, gayrimenkul projesinin veya bir gayrimenkule bağlı hak ve faydaların değer tespit işlemini yapar. Konut, arsa ve bina gibi taşınmazların değerini bağımsız ve tarafsız olarak tespit eder.

Mülküm alıcılara nasıl gösterilecek? Bunun için ücret ödeyecek miyim?

İlanınızı potansiyel alıcılara göstermek için yaptığımız tüm reklam çalışmaları tamamen ücretsizdir. İlanınız emlak listeleme sitelerine ek olarak Facebook, Instagram, Google gibi bir çok reklam kanalında ilgili kitlelere gösterilir, performansları düzenli olarak takip edilerek maksimum seviyede kullanılır.

Mülküme gelen teklifi beğendim, ne yapmam gerekiyor? Sürecim nasıl ilerleyecek?

Mülkünüz için belirlenen fiyatın değerinde veya üstünde bir teklif alındığı takdirde otomatik onay verilir. Değerinin altında teklif gelmesi halinde ekibimiz sizi bilgilendirerek süreci sizinle birlikte ilerletir.

Satmaya karar verdikten sonra mülkümün ödeme ve tapu devir süreci nasıl gerçekleşecek?

Mülkünüze verilen teklifi onayladığınız takdirde tapu devri için randevu başvurusu yapılır. Satış bedelinin ödenmesinin ardından tapu devri gerçekleştirilir. Tüm süreç boyunca ekibimiz yanınızdadır.

Pazarlık” opsiyonu ile satış nedir? Mülkümü bu yöntem ile satmak istersem ne olacak?

Pazarlık opsiyonu ile satılan mülkler sahibinin onayı alınarak, ekspertiz tarafından belirlenen değerinin üstünde ya da altında teklif alabilecek şekilde satışa çıkartılır. Gelen teklifler satıcıya iletilerek süreç ilerletilir.

Açık artırma” opsiyonu ile satış nedir? Mülkümü bu yöntem ile satmak istersem ne olacak?

Açık artırma yöntemi; belli bir tarih aralığını kapsayan, birden fazla katılımcının teklifini artırarak mülk fiyatını belirlediği yöntemdir. Belirlenen süre içerisinde gelen tekliflerin en yükseği satıcı onayına gönderilerek süreç ilerletilir.

Mülkümü açık artırmayla satmaya karar verdim ama en yüksek teklif istediğim fiyata ulaşmadı. Satış onayı vermek zorunda mıyım?

Açık artırma süresi içinde gelen son teklifi kabul edip etmemek satıcının insiyatifindedir.

Mülkümü tapu.com ile satmak istediğimde ilan sitelerinde yer alabilecek miyim?

Gayrimenkulünüze ait ilan, sitemizde yayınlanmaya başladıktan sonra en fazla bir gün içerisinde Türkiye’nin en çok kullanılan emlak listeleme sitelerinde de yayınlanmaya başlamaktadır.

Mülkümü Tapu.com ile Satmak İstiyorum