NASIL ÇALIŞIR?

Nasıl Çalışır?

Gerçek satıcılarla ciddi alıcıları nasıl buluşturuyoruz? Alıcıların daha iyi karar verebilmeleri için ne kadar fazla bilgi sunabiliriz? Satıcının kabul ettiği en düşük fiyatla alıcıların verdiği en yüksek teklifler nasıl buluşabilir? Gayrimenkul alımını nasıl daha şeffaf ve nasıl daha kolay hale getiriyoruz?

Üyelik

Tapu.com’un üyelik işlemleri çok kolay ve üstelik ücretsizdir. Sadece adınızı/soyadınızı ve e-mail adresinizi vermeniz ve bir şifre belirlemeniz yeterlidir. Daha sonra Tapu.com tarafından gönderilen aktivasyon e-mailinde yer alan butona basarak üye olma işlemini tamamlayabilirsiniz. Dilerseniz Facebook hesabınızla da üye olabilir ve siteye giriş yapabilirsiniz.

Hesabım

Bu ekrandan, "Tapu Takip" ile takibe aldığınız tapuların bir listesini görebilirsiniz, daha önce yapmış olduğunuz ve kolaylık olması için kaydettiğiniz kayıtlı aramalarınızı “Tapu Alarmı” olarak yine bu ekrandan görebilirsiniz. Kayıt yaptığınız açık artırmaları da görebilir, kişisel bilgilerinize ulaşabilir ve bunlarda değişiklik yapabilirsiniz.

Tapu Detay

Tapu Detay sayfası, ilgilendiğiniz tapunun tüm bilgilerini bulabileceğiniz, tapunun ne zaman açık artırmaya çıkacağını, açılış fiyatını, bitiş tarihini ve ayrıca tapunun haritadaki yerini görebileceğiniz ekrandır.

Açık Artırma Kayıt

Açık artırmaya katılmak için kayıt olmanız ve hizmet bedelini ödemeniz gerekmektedir. Bunu tapu detay sayfasında yer alan "Kayıt Ol" butonuna basarak yapabilirsiniz. Karşınıza çıkan TCKN ve cep telefonu alanlarını sadece ilk defa katıldığınızda doldurmanız yeterlidir, diğer adımları her açık artırma için doldurmanız gereklidir.

Teklif Ver

Kayıt olduktan sonra açık artırmanın ilan edilen başlangıç tarihi beklenir. Teklif verme ekranında açık artırmaya katılan diğer kullanıcıları üye numaraları ile takip edebilir, verdikleri teklifleri görebilir ve bu şekilde kendi teklif verme stratejinizi belirleyebilirsiniz.

Açık Artırma Kapanış

Açık artırma bittikten sonra kazanan kullanıcı, satıcının onayı ile birlikte tapu dairesinde tapu devrini yapmak üzere randevuleşir. Bu aşamada Tapu.com bazı evrakların hazırlanmasında yardımcı olacaktır. Sonrasında kazanan kullanıcı tapunun ödemesini direk satıcıya yapar. Satıcı onayı ile birlikte ödemiş olduğunuz hizmet bedeli de Tapu.com’a aktarılır. Kazanamayan kullanıcıların hizmet bedeli olarak kredi kartlarında bloke konulan provizyon tutarı 7 iş gününde kalkacaktır.