Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Bursa Yıldırım Değirmenlikızık'ta Hisseli 4 Katlı Bina ve Arsası

Şirketten 92m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
22979
Metre Kare:
92m2
Ada:
422
Parsel:
10
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
1/6
Isıtma Sistemi:
Kombili
Bina Yaşı:
30
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
4

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

DEĞİRMENLİKIZIK MAHALLESİ, DELENER SOKAK, NO:11/1-2-3-4-5-6-Z1 YILDIRIM / BURSA

Açıklama

Özellikler: Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Değirmenlikızık Mahallesi, Delener Sokak, No:11/1 adresine kain tapuda Bursa İli, Yıldırım İlçesi, Değirmenlikızık Mahallesi, 422 ada, 159,04m2 yüzölçümlü 10 parsel üzerinde yer alan "Dört Katlı Kargir Ev ve Bahçesi" nitelikli taşınmazdır.

Konu taşınmaz cins tashihli olup; Yıldırım Belediye Arşivinde yapılan incelemede taşınmaza ait 30.06.1993 tarih, 198-06 sayılı yapı ruhsatı ve bu ruhsata esas mimari projesi incelenmiştir. Taşınmaz onaylı projesine göre zemin kat ve 1.kat olmak üzere 2 katlı olarak planlanmıştır. Taşınmaz zemin katta 1 adet daire ve otopark alanından oluşmakta olup brüt 104,00m2 kat alanına sahiptir. Taşınmazın 36m2 lik kısım otopark, 17m2 bina giriş holü olup daire ise 2 oda, mutfak nişi, banyo hacimlerinden oluşmakta olup brüt 51,00m2 kapalı alana sahiptir. Taşınmaz 1.katta 1 adet daire alanından oluşmakta olup 104,00m2 kat alanına sahiptir. Taşınmazın 11m2 si bina holü ve 93m2 si daire alanı olup daire salon, 2 oda, mutfak, banyo, wc ve 2 balkon hacminden oluşmaktadır. Bina toplamda 208m2 olup; binadaki satılabilir alan ise 144m2 şeklindedir. Mahallinde yapılan incelemede ise yapının kısmi bodrum kat, zemin kat ve 4 kat olmak üzere 6 katlı olarak inşaa edilmiş olduğu tespit edilmiştir.  Yapının içine girilemediğinden bodrum kat alanı tespiti net olarak yapılamamış olup; uydu görüntüsü ve yapının çevresinde yapılan ölçü ve gözlemlere göre zemin kat 104m2, diğer normal katların her biri ise 112m2 olarak tespit edilebilmektedir. Bu doğrultuda yapı toplamda 552m2 kapalı alan bulunduğu kabul edilmiştir. Taşınmazın Cins tashihi '' DÖRT KATLI KARGIR EV VE BAHÇESI '' olarak yapılmış olup, dosyasında herhangi bir yapı kullanma izin belgesi ya da Yapı kayıt belgesine ulaşılamamıştır.  Şifahi alınan bilgiye göre 2000 yılında yapılan kadastro çalışmasında cins tashihi yapılmış olacağı belirtilmiştir. Kadastro paftasına oturan yapı 112m2 alana sahiptir. Kat adedi ayrıca belirtilmemiştir. Mahallinde yer alan yapıya bakıldığında ise yapının kısmi bodrum + zemin + 4nk olarak inşa edildiği görülmektedir. Yapının halihazırdaki kat adedi cins tashihine uymamaktadır. Yapı bitişik nizam olduğundan net olarak ölçüm yapılamamış ancak uydu görüntüsünden yaklaşık hesaplarda normal katların her birinin yaklaşık 112m2 alanlı olduğu tahmin edilmektedir. Bunun yanı sıra imar durumuna bakıldığında parselin yapılaşma hakkı bitişik nizam h:6,50m(2 kat) şeklindedir. Ancak mahallindeki yapının kat adedi bakımından da imarına uygun olmadığı görülmektedir. Taşınmazın dıştan yapılan incelemelere göre dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Üst katlarda balkon korkulukları demir doğrama malzemeden, pencere doğramaları PVC malzemeden imal edilmiş olduğu gözlenmiştir.

Not: Taşınmazın 1/6'si satılıktır. Toplam yapı alanı 552 m2 olup hisseye düşen pay 92 m2'dir. Arsa alanı toplam 159,04 m2 olup hisseye düşen 26,50 m2'dir. 

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.