Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Ünye Karadere Mahallesi'nde 4 Katlı Hisseli Bina

Şirketten 39m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
22448
Metre Kare:
39m2
Ada:
634
Parsel:
127
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
1/30
Isıtma Sistemi:
Diğer
Bina Yaşı:
34
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
4
Ruhsat Tarihi:
06.12.1989

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Kaledere Mahallesi, Kıbrıslı Sokak, No: 3 634 ADA 127 PARSEL ÜNYE / ORDU UAVT NO: (uavt kayıtlarına göre binada 11 mesken, 2 dükkan mevcut)

Açıklama

Özellikler: 634 ada 127 parsel; 246,91 m2 yüzölçümlü “ Arsa” vasıflı taşınmazdır. Parsel geometrik olarak yamuk biçiminde ve eğimsiz bir topografyaya sahiptir. Taşınmazın kuzey cephesinde yola yaklaşık 15 m cephesi bulunmakta olup diğer yönlerden komşu parseller ile çevrilidir. 

Ana gayrimenkulün üzerinde mahallinde yapılan incelemelere göre zemin + 4 normal + çatı kat olmak üzere toplam 5 katlı yapı bulunmaktadır. Bina dış cephesi sıva üzeri boyalıdır. Taşınmaz mimari projesine göre merdiven kovası dahil 190 m2 alana sahip olup 4 adet iş yeri, odunluklar ve bina giriş bölümlerinden oluşmaktadır. Projesinde 1.2. normal katlar iptal edilen çıkmalar ile her biri 190’ar m2 alana sahip olup her katta 2 adet meskenler olarak projelendirilmiş ve ruhsatlandırılmıştır. Taşınmaz yasal olarak 570 m2 alana sahiptir. Mevcutta ise dışarından yapılan incelemelere göre taşınmaz zemin + 4 normal + çatı kat olarak inşa edildiği görülmüştür. Ayrıca projede iptal edilen çıkmalar mahallinde inşa edildiği görülmüştür. Taşınmaz mevcutta zemin kat 190 m2, 1.,2.,3.,4. Normal katlar her biri 220 m2 alanlı olup çatı kat ise 110 m2 olarak inşa edildiği öngörülmektedir. Taşınmazın iç mekan özellikleri bilinmemektedir.

Not: 1 ve 2 normal katlar için 06.12.1989 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır. Binada kat irtifakı yoktur. UAVT kayıtlarına göre binada 11 mesken , 2 dükkan mevcuttur.

Taşınmazın 1/30 hissesi olan 39,3 m2'si satılıktır.

"3402 Sayılı Kanunun 22. maddesinin 2. fıkrasının (a) bendi uygulamasına tabidir." beyanı bulunmaktadır.

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir.Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.