Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Ortaköy'de Hisseli Dükkanlar ve Bina

Şirketten 3 11m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
21950
Oda Sayısı:
3
Metre Kare:
11m2
Ada:
216
Parsel:
7
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
1/16
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
30
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
2
Fiziksel Durum:
Az Tadilat

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

MUALLİM NACİ CADDESİ, YELKOVAN SOKAK NO:3 ORTAKÖY- BEŞİKTAŞ/İSTANBUL

Açıklama

Özellikler: Söz konusu cins tahsihli yapı 87,00 m2 yüz ölçümlü ve 7 parsel numaralı arsa üzerinde zemin kat + 1 normal kat + çatı kat olmak üzere toplam 3 kat olarak inşa edilmiştir. Beşiktaş belediyesi imar arşivinde yapılan incelemede taşınmaza ait 28.12.1995 tarih 95/5743 sayı onaylı mimari projesi incelenmiştir. Taşınmaz mimari projesine göre; zemin katta; 1 ve 2 no’lu dükkanlar, bina giriş holü, 1. normal katında salon, 3 oda, wc ve antre, çatı arası piyesinde tek hacimden oluşan daire bulunmaktadır. Toplam kapalı alan kullanımı 182 m2'dir. Taşınmazın iç mekanında onaylı mimari projeye aykırı olarak restorasyon projesinde arka aydınlık olarak tanımlanan kısma muhdes bir ek yapıldığı ve zemin katta mutfak, üst katta banyo olarak kullanıldığı, zemin kat dükkanlarda pencere bölüntülerinde değişiklik yapıldığı tespit edilerek 01.10.2009 tarih 48-27 sayılı yapı tatil tutanağı düzenlenmiş olup, yapı tatil tutanağına istinaden 24.11.2009 tarih K/214-280 nolu Encümen kararı alınmıştır. Encümen kararında yapının mimari projeye uygun hale getirilmesi uygun görülmüştür.

Taşınmazın yer aldığı parsel 13.09.2013 tasdik tarihli, 1/5000 ölçekli, Beşiktaş Dolmabahçe Ortaköy Koruma Amaçlı Nazım İmar Planına göre Ticaret – Hizmet – Kültür(THK-1) alanında kaldığı, H:12,50mt, 1/1000 ölçekli planların hazırlık aşamasında olduğu henüz onaylanmadı bilgisi şifahen alınmıştır.

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Taşınmazın 1/16 hissesine karşılık gelen 11,37 m2'si satılıktır.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Konum

Denize Sıfır
Deniz Ulaşımına Yakın
Toplu Ulaşıma Yakın
Yola Cepheli
Köy Merkezine Yakın
Cadde Cepheli
Metroya Yakın
Caddeye Yakın
Hastaneye Yakın
Ulaşımı Kolay
Merkezi Konumlu
Sosyal Alanlara Yakın
Ticari Alanlara Yakın
Alışveriş Merkezine Yakın
Üniversiteye Yakın
Metrobüse Yakın
Tümünü Göster

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.