Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Küçükçekmece Mehmet Akif'te Hisseli Bina

Şirketten 6 26m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
21839
Oda Sayısı:
6
Metre Kare:
26m2
Ada:
224
Parsel:
14
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
13/68
Isıtma Sistemi:
Diğer
Bina Yaşı:
14
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
6
Kullanım Durumu:
Bilinmiyor
Fiziksel Durum:
İyi

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Mehmet Akif Mahallesi, Ahmet Sevim Sokak, No:14 , 14/1 KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz, Mehmet Akif Mahallesi, Ahmet Sevim Sokak içerisinde konumlu 14 kapı numaralı apartmandır. Konu taşınmaz 136,87 m² yüzölçümlü arsa üzerinde konumlandırılmış Bodrum +Zemin +5 Normal katlı binadır. Parsel üzerinde bodrum kat + zemin kat+ 5 normal kat olmak üzere 7 katlı apartman inşa edilmiştir. Bina 1. Bodrum katta 1 adet daire, zemin katta 1 adet daire, normal katların her birinde birer adet daire olmak üzere toplam 7 adet daire mevcuttur. Bina girişi Ahmet Sevim Sokak üzerinden güney cepheden, zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Mevcut binanın taban oturumunun yaklaşık 125 m² olduğu tespit edilmiştir. Buna göre mahallinde kapalı alanın yaklaşık 875 m² olabileceği düşünülmektedir. 

İmar Durumu;

 1/1000 Ölçekli İkitelli Alt Bölge Revizyon Uygulama İmar Planında Bitişik Nizam 3 Kat konut alanında kaldığı bilgisi alınmıştır. Bodrum kat iskan edilmezse 4 kat yapılabilir. Emlak istimlak birimiyle yapılan görüşmede parselin yaklaşık 25 m² yola terki olduğu, imar durumuna göre parsel üzerinde inşa edilebilecek en az taban oturum alanın 47 m² olabileceği, cephe çıkmalarıyla birlikte normal kat alanın yaklaşık 66 m² olabileceği şifahi bilgisi verilmiştir. Şifahi olarak verilen bu ölçülerin yaklaşık olduğu kesin ölçülerin yerinde yapılacak olan aplikasyon krokisi ve inşaat istikamet rölevesi ile belirlenebileceği belirtilmiştir. Detaylı imar durum bilgisi için yazılı başvuru yapılması önerilmektedir.

Not: Ana taşınmazın ruhsat almadan inşa edildiği ve bu nedenle yapı tatil tutanakları tutulmuş ve yıkım kararı verildiği görülmüştür.

Not : Taşınmaz 13/68 hisseli  olup 26,17 m2 hisseye düşen paydır. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir.Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Konum

Denize Sıfır
Deniz Ulaşımına Yakın
Toplu Ulaşıma Yakın
Yola Cepheli
Köy Merkezine Yakın
Cadde Cepheli
Metroya Yakın
Caddeye Yakın
Hastaneye Yakın
Ulaşımı Kolay
Merkezi Konumlu
Sosyal Alanlara Yakın
Ticari Alanlara Yakın
Alışveriş Merkezine Yakın
Üniversiteye Yakın
Metrobüse Yakın
Tümünü Göster

Manzara

Deniz Manzaralı
Şehir Manzaralı
Doğa Manzaralı
Havuz Manzaralı
Orman Manzaralı
Göl Manzaralı
Boğaz Manzaralı

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.