Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Küçükçekmece İkitelli Mahallesi'nde Hisseli Bina

Şirketten 2 15m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
21708
Oda Sayısı:
2
Metre Kare:
15m2
Ada:
266
Parsel:
32
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
1/8
Isıtma Sistemi:
Kombili
Bina Yaşı:
30
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
5
Kullanım Durumu:
Mülk Sahibi
Fiziksel Durum:
Az Tadilat

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

MEHMET AKİF MAHALLESİ, PİRİ REİS SOKAK, NO:26, DAİRE;2 KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL

Açıklama

Özellikler: Söz konusu ana taşınmaz; 266 Ada, 32 parsel numaralı Arsa niteliğindedir. Konu parsel, dikdörtgene yakın formda olup 120,14 m2 arsa alanına sahiptir. Bulunduğu bölge topografik olarak düze yakın bir bölgedir. Parsel üzerinde ruhsatsız olarak inşa edilmiş olan bir adet bina bulunmaktadır. Mahallinde bina dışından yapılan incelemeye göre parsel üzerindeki binanın konut amaçlı kullanımda olduğu tespit edilmiştir. Parsel üzerindeki yapının bodrum, zemin, 5 normal kat olmak üzere toplam 7 kattan oluştuğu tespit edilmiştir. Adres veri tabanına göre binada 8 adet mesken bulunmaktadır. Ruhsatsız olarak inşa edilmesi sebebi ile projesi bulunmamaktadır. Parsel üzerindeki yapı kaçak olarak inşa edilmiş olup para ve yıkım cezası içeren encümen kararları bulunmaktadır. Ayrıca bina için alınan yapı kayıt belgesine istinaden yapı tatil ve encümen kararları iptal edilmiştir. Yerinde yapılan gözlem ve TKGM portal sistemi üzerinden yapılan ölçümlere göre parsel üzerindeki yapının bodrum ve zemin katları 90’ar m2, 5 normal katın her birinin 100 m2 olduğu tespit edilmiştir. Bu doğrultuda parsel üzerindeki yapı toplam yaklaşık 680 m2 kullanım alanına sahiptir. Bina girişi sokak cephesinden sağlanmakta olup ayrıca bodrum kattaki bölüme ayrı girişi bulunmaktadır.
Parsel bitişik nizam 3 kat yapılaşma koşullarına haizdir. Harita şefliğinden alınan bilgiye göre parselin yaklaşık 8 m2 terki bulunmakta olup üzerine 75 m2 taban oturumlu yapı yapılabileceği, zemin kat sonrasında çıkma ve çatı kat yapılaşabileceği öğrenilmiştir.

Not: Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Taşınmazın 1/8 hissesine karşılık gelen 15,02 m2'si satılıktır.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.