Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Adana Levent Mahallesi'nde 200 m2 Hisseli Müstakil Ev

Şirketten 3 200m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
18737
Oda Sayısı:
3
Metre Kare:
200m2
Ada:
2657
Parsel:
3
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
1/2
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
26
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
1
Ruhsat Tarihi:
30.10.1996

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Levent Mahallesi, 1713 Sokak, No:58/1 Yüreğir / Adana

Uzman Görüşü

Taşınmazın ulaşımının kolay olması avantajıdır.

Açıklama

Özellikler: Tapu sicilinde Adana İli, Yüreğir İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi, 2657 Ada 199.84m² yüzölçümlü 3 nolu parselde kayıtlı ``ARSA`` nitelikli ana taşınmaz üzerinde 3A yapı sınıfında Zemin + 1 Normal katlı bina bulunmaktadır.  Arsa Tapulu gayrimenkulün 1/2 oranındaki hissesi satılıktır. 

Bina girişi projesinde ve mahallinde zemin kat seviyesinden ve kuzey cepheden sağlanmaktadır. Taşınmazın incelenen mimari projesine göre;  

Taşınmazın zemin katında 2 oda, 1 salon, 1 balkon ve 1 banyolu olarak planlanmış olup yaklaşık 84m² (8m² merdiven kovası dahil) kullanım alanlı olarak projelendirilmiştir. 

Taşınmazın 1. Normal katı yaklaşık 116m² (yaklaşık 10m² merdiven kovası dahil) kullanım alanlı olarak projelendirilmiştir. 

Taşınmazın konumlu olduğu Levent Mahallesi bölgenin ilk yapılaşan mahallelerinden biridir. Bölgede az sayıda boş parsel bulunmakta olup genelde 1-3 katlı farklı yüksekliklerde binalardan oluşan düzensiz bir yapılaşma söz konusudur.

1/1000 Ölçekli İmar Planı Revizyonu kapsamında, Ayrık Nizam 2 kat konut alanında olduğu TAKS:0,40 KAKS: 0,80 yapılaşma koşuluna sahip olduğu, yoldan 5m ve yan parsellerden 3m çekme mesafesi bırakılması şartı olduğu ve taşınmazın herhangi bir yola terkinin olmadığı şifahi olarak beyan edilmiştir. Taşınmaza ait yol seviyesi üstünde 2 katlı toplam 146m² alanlı 2 adet mesken bina için verilmiş olan 30.10.1996 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır.

Not: Taşınmazın iç özellikleri bilinmemektedir.  30.10.1996 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.