0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Adana Levent Mahallesi'nde 200 m2 Hisseli Müstakil Ev

Şirketten 3 200m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
18737
Oda Sayısı:
3
Metre Kare:
200m2
Ada:
2657
Parsel:
3
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
1/2
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
26
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
1
Ruhsat Tarihi:
30.10.1996

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Levent Mahallesi, 1713 Sokak, No:58/1 Yüreğir / Adana

Uzman Görüşü

Taşınmazın ulaşımının kolay olması avantajıdır.

Açıklama

Özellikler: Tapu sicilinde Adana İli, Yüreğir İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi, 2657 Ada 199.84m² yüzölçümlü 3 nolu parselde kayıtlı ``ARSA`` nitelikli ana taşınmaz üzerinde 3A yapı sınıfında Zemin + 1 Normal katlı bina bulunmaktadır.  Arsa Tapulu gayrimenkulün 1/2 oranındaki hissesi satılıktır. 

Bina girişi projesinde ve mahallinde zemin kat seviyesinden ve kuzey cepheden sağlanmaktadır. Taşınmazın incelenen mimari projesine göre;  

Taşınmazın zemin katında 2 oda, 1 salon, 1 balkon ve 1 banyolu olarak planlanmış olup yaklaşık 84m² (8m² merdiven kovası dahil) kullanım alanlı olarak projelendirilmiştir. 

Taşınmazın 1. Normal katı yaklaşık 116m² (yaklaşık 10m² merdiven kovası dahil) kullanım alanlı olarak projelendirilmiştir. 

Taşınmazın konumlu olduğu Levent Mahallesi bölgenin ilk yapılaşan mahallelerinden biridir. Bölgede az sayıda boş parsel bulunmakta olup genelde 1-3 katlı farklı yüksekliklerde binalardan oluşan düzensiz bir yapılaşma söz konusudur.

1/1000 Ölçekli İmar Planı Revizyonu kapsamında, Ayrık Nizam 2 kat konut alanında olduğu TAKS:0,40 KAKS: 0,80 yapılaşma koşuluna sahip olduğu, yoldan 5m ve yan parsellerden 3m çekme mesafesi bırakılması şartı olduğu ve taşınmazın herhangi bir yola terkinin olmadığı şifahi olarak beyan edilmiştir. Taşınmaza ait yol seviyesi üstünde 2 katlı toplam 146m² alanlı 2 adet mesken bina için verilmiş olan 30.10.1996 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır.

Not: Taşınmazın iç özellikleri bilinmemektedir.  30.10.1996 tarihli yapı ruhsatı bulunmaktadır. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.