Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Sultanbeyli Battalgazi Mahallesi'nde Hisseli Konut İmarlı Arsa

Şirketten 63m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
21500
Metre Kare:
63m2
Ada:
188
Parsel:
12
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
6339/12679
TAKS:
0.4
Emsal:
0.97

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Battalgazi Mahallesi, Metin Yüksel Sokak, No:28, 188 Ada 12 No.lu Parsel Sultanbeyli / İSTANBUL

Açıklama

Özellikler: Söz konusu 188 ada 12 nolu parsel 126,79 m2 yüzölçümlü olup arsa vasfındadır. Parsel geometrik olarak dikdörtgen şeklinde olup topogrofik olarak oldukça eğimli ve jeolojik olarak 1.derece deprem kuşağı özelliklerine sahiptir. Mevcut imar planına göre parselin herhangi bir terkinin bulunmadığı öğrenilmiştir. Parsel kuzey yönden Metin Yüksel Sokağa cepheli olup, yol cephesi yaklaşık 9 m dir. Yerinde yapılan incelemelerde parsel sınırlarını gösteren tel örgü bulunmaktadır. Batı cephesinden komşu parselde bulunan yapı sınır oluşturmaktadır. Parsel üzerinde herhangi bir yapı bulunmamakta olup, kısmi yabani otlar mevcuttur. 
Sultanbeyli Belediyesi İmar Müdürlüğü'nden alınan İmar durum bilgilerine göre, 188 Ada, 12 Nolu parsel 16.09.2011 tasdik tarihli, 1/1000 ölçekli Sultanbeyli İlçesi K-4 Bölgesi Uygulama İmar Planı kapsamında, TAKS:0.40, KAKS:0.97 H:12,50 m(4 kat), yol cephesi çekme mesafesi 5 m. yapılaşma şartlarında Konut alanında olduğu bilgisi alınmıştır.
Not: Taşınmaz hisseli olarak satılmaktadır. Taşınmazın 6339/12679 hissesi satılıktır, hisseye düşen 63,39 m2'dir. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Teklif vermeden önce güncel imar durumunu ve yapılaşma şartlarını teyit ediniz. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.