Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Samsun İlkadım Adalet Mahallesi'nde Hisseli 4 Katlı Bina Ve Arsası

Şirketten 2m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
22980
Metre Kare:
2m2
Ada:
7685
Parsel:
15
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
37/20839
Isıtma Sistemi:
Kombili
Bina Yaşı:
30
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
4

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

ADALET MAH. ŞEHİT ÖMER HALİS DEMİR SOK. NO:6 İLKADIM/SAMSUN

Açıklama

Özellikler: Gayrimenkul Samsun İli, İlkadım İlçesi, Adalet Mahallesi, Şehit Ömer Halis Demir Sokak, No:6 adresinde yer almaktadır. 7685 Ada 15 Parsel ( Eski 695 ada 27 parsel ) 208,39 m2 alanlı cinsi Arsa vasıflı taşınmazdır. Parselin kuzey yönünden sokağa yaklaşık 9 m doğu yönünden yaklaşık 20 m cephesi vardır. Parsel geometrik olarak düzgün dikdörtgen yapıda olup topoğrafik olarak hafif eğimli bir yapıda ve yol kotunda konumludur. Yerinde yapılan incelemelerde parsel üzerinde 2 bodrum + zemin + 4 kat + çatı katlı mesken amaçlı kullanılan bina bulunmaktadır. İlkadım Belediyesinde incelenen taşınmazın mimari projesine göre, mahallinde dışarıdan yapılan incelemelerde balkon çıkmaları yapılarak binada büyümeler yapıldığı tespit edilmiştir. Binanın yasal alanı ruhsatına göre 1172 m2 olup mevcutta yaklaşık toplam 1500 (1. ve 2. bodrum katlar 160 m2, zemin kat 180 m2, 1,2,3,4 ve çatı katlar 200 m2 ) m2 dir.

Not: Taşınmazın 37/20839'u satılıktır. Hisseye düşen pay arsadan 0,37 m2'dir. Yapı alanından 2,66 m2'dir. 

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.