0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

İstanbul Bağcılar Kemalpaşa Mahallesinde 473/2400 Hisseli 2 Adet Bina

Şirketten 6 144m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
10677
Oda Sayısı:
6
Metre Kare:
144m2
Ada:
3328
Parsel:
1
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
473/2400
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
20
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
3

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

KEMALPAŞA Mah. 1885.Sok. No: 10 Daire:1-2-3-4 1886.Sok. No:13-13/A Daire:1-2 BAĞCILAR / İSTANBUL

Uzman Görüşü

Taşınmazın ulaşım imkanlarının iyi olması, ulaşım imkanlarının çeşitli olması, altyapı ve belediye hizmetlerinden faydalanması, yapılaşmaya açık olması, tali iş merkezi alanı içinde yer alıyor olması sebebiyle konut+ticaret yapılaşmasının da yapılabilecek olması avantajıdır.

Açıklama

Ulaşım: İstanbul İli, Bağcılar İlçesi, Kemalpaşa Mahallesi, 1885.Sokak, 3328 Ada, 1 Parsel üzerinde konumlu olan No: 10, Daire: 1-2-3-4 ve 1886.Sokak, No:13-13/A, Daire:1-2 posta adresinde kayıtlıdır.  Taşınmaza ulaşım için, Avrupa Otoyolu Güney Yanyolu üzerinde doğu yönünde ilerlerken sağa Mehmet Akif Bulvarı yönünde dönülür. Bulvar üzerinde yaklaşık 1 km devam edilir rapora konu taşınmaza yolun sol tarafında ulaşılmış olunur. Bölgeye ulaşım toplu ulaşım araçları ve özel araçlarla kolaylıkla sağlanabilmektedir. Taşınmaz Kemalpaşa Mahallesinde konumlu olup bölgede yapılaşma konut fonksiyonlu olarak gelişme göstermiştir. Bölge alt ve orta gelir grubu insanlar tarafından tercih edilmektedir.

Özellikler: Parsel üzerinde yer alan ruhsatsız/kaçak inşa edilen 2 adet bina bulunmaktadır. Taşınmaz; imarın 3328 ada, 1 nolu parselini teşkil etmekte olup 546,89 m² yüzölçümlüdür. Parselin 473/2400 hissesi satılıktır. Parsel geometrik olarak yamuk formda, topografik olarak ise düz arazi yapısına sahiptir. Parselin güney yönünde 1885.Sokağa, batı yönünde Mehmet Akif Bulvarı’na, kuzey yönünde ise 1886.Sokak cepheli olup, doğu yönünde komşu parsel ile sınırlıdır.

Parsel üzerinde ruhsatsız/kaçak durumda inşa edilmiş 2 adet yapı bulunmaktadır. Yapılar dışarıdan görülmüştür. Parselin 1885.Sokak cephesinde yer alan binanın dışarıdan yapılan incelemelerinde bodrum + zemin + 3 normal katlı, toplamda 4 adet daireli olduğu görülmüştür. Bağcılar Kent Rehberi üzerinden yapılan ölçümde yaklaşık 86 m² taban oturumlu, toplam yaklaşık 490 m2 inşaat alanlı olduğu tespit edilmiştir. Parselin 1886.Sokak cephesinde yer alan binanın dışarıdan yapılan incelemelerinde zemin + 1 normal katlı, 1 adet dükkan ve 2 adet daire olduğu görülmüştür. Bağcılar Kent Rehberi üzerinden yapılan ölçümde yaklaşık 110 m² taban oturumlu toplam yaklaşık 244 m2 inşaat alanlı olduğu tespit edilmiştir. Binaların dış cephelerinin sıvalı durumda ve bakımsız olduğu görülmüştür. 

Taşınmazın arsa yüz ölçümü 546,89 m2 olup kapalı alan kullanımı 734 m2'dir. Hisseye düşen 107 m2 arsa alanı, 144 m2 kapalı alan kullanımı mevcuttur.

Not: Bağcılar Belediyesi İmar Müdürlüğü ile yapılan görüşmede konu taşınmazın 15.09.2008 tasdik tarih, 1/1000 ölçekli Bağcılar Uygulama İmar Planı kapsamında “Tali İş Merkezi” ve “1. Derece Taşkın Önemli Yapılaşma Bandı"nda(ÖA-4; derelerin çevresinde gözlenen Alüvyonel zeminler) alanında kaldığı, TAKS: 0,40, KAKS: 2,00, hmax: 12,50 m (4 kat), yapılaşma şartlarına sahip olduğu belirtilmiştir. Tali iş merkezi alanlarında konut+ticaret yapılaşması da yapılabileceği bilgisi alınmıştır. Parselin cadde cephesinden 5 m çekme mesafesi olduğu, bodrum kat zemin etüt ve kot çalışmalarında kesinlik kazanacağı, bodrum kat ile ilgili herhangi bir sınır olmayacağı, iskan edilen alanların emsale dahil olduğu, zemin üstü ön-arka-sağ cephelerden 1 m çıkma yapılabileceği, tüm hesaplamaların net parsel alanı üzerinden yapılacağı ve parselin yola terkinin bulunmadığı beyan edilmiştir. Ayrıca parsel üzerinde yapılması planlanan inşaatın tamamı ticari olabileceği, ticari olacak ise TAKS: 0,40 alınabileceği, bilgisi alınmıştır. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.