Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Balıkesir İvrindi Kurtuluş Mahallesi'nde Hisseli 14 Dönüm Tarla

Şirketten 14522m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
22406
Metre Kare:
14522m2
Ada:
511
Parsel:
21
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
3/4

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

KURTULUŞ MAHALLESİ, GERENALANI MEVKİİ 511 ADA, 21 PARSEL İVRİNDİ / BALIKESİR

Açıklama

Özellikler: Gayrimenkul Balıkesir İli, İvrindi İlçesi, Kurtuluş Mahallesi, Gerenalanı Mevkii adresinde kâin; tapuda Balıkesir İli, İvrindi İlçesi, Kurtuluş Mahallesi, Geren Alanı Mevkii, I.19.D.16.A.2 pafta, 511 ada, 19.363,44 m² yüzölçümlü 21 parselde kayıtlı ‘’Tarla’’ vasıflı gayrimenkuldür. 

511 ADA, 21 PARSEL: Tarla tüm cephelerden komşu tarlalarla sınırlı olup, kadastral yola cephesi yoktur. Ancak kadastro paftasında kuzeybatı cephesinde ~2 m. genişliğinde tarlaya ulaşan kadastral yol görünmekte olup, fen kayıtlarında yol olarak tescillin olduğu kontrol edilmelidir. İvrindi Kadastro Müdürlüğü personeli eğitimde olduğundan fen kayıtları incelenememiştir. Tarla güneybatı ve kuzeydoğu yönünde sırt formunda az eğimli arazi yapısına sahip olup, yamuk geometrik şeklindedir. Tarlanın kuzeybatı cephesi ~39 m. güneydoğu cephesi ~81 m. derinliği ~320 m. olup, 19.363,44 m2 yüzölçümündedir. Tarlanın güneydoğu sınırında kapalı sistem D.S.İ sulama vanası bulunmakta olup, sulama imkanı oldukça kolaydır. Sulama imkanı bulunduğundan yılda 2 ürün alınması mümkündür. Tespit tarihinde tarla üzerinde buğday ekilidir. Gayrimenkulün bağlı bulunduğu İvrindi Belediyesi ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesinde yapılan incelemede, gayrimenkulün belediye sınırları içerisinde kaldığı, 1/1000 ve 1/5000 ölçekli imar plan kapsamı dışında olduğu 1/100.000 ölçekli imar planına göre tarım arazisi alanında kaldığı beyan edilmiştir.

İvrindi Belediyesinden alınan şifahi bilgiye göre 1/100.000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı Plan Hükümleri ve Plansız Alanlar Yönetmeliğine şartlarında; kadastral yola cephesi bulunan tarlalarda uygun kurum görüşleri alınarak E: 0,40 Hmaks: 6,50 m. çekme mesafeleri ilgili idare tarafından belirlenerek tarım ve hayvancılık tesisi amaçlı yapı yapılabilmektedir. Konu gayrimenkulün ~2 m. kadastral yola cephesi bulunduğu, ancak fen kayıtlarında yol tescilinin kesinleşmesi neticesinde yapı yapılabileceği beyan edilmiştir.

 Plansız Alanlar Yönetmeliği: Üst ölçek planı bulunmayan iskân dışı alanlarda yapılacak ifrazlardan sonra elde edilecek her parsel 5.000m²’den küçük olamaz. Bu parselin tapu kadastro veya tapulama haritasında bulunan kamu eline geçmiş bir yola, yapılan ifrazdan sonra en az 25 m cephesi bulunması zorunludur. Parselden terk suretiyle yol oluşturulamaz. Yeni yerleşme alanı oluşturma amaçlı ifraz işlemi yapılamaz. Yapı şartları: Üst ölçek planı bulunmayan iskân dışı alanlarda bulunan parselde inşaat alanı katsayısı % 5’ten fazla olmamak, yapı inşaat alanları toplamı hiçbir koşulda 250 m²’yi geçmemek, saçak seviyelerinin tabii zeminden yüksekliği 6,50 m’yi ve 2 katı aşmamak, yola ve parsel sınırlarına 5 m’den fazla yaklaşmamak şartı ile bir ailenin oturmasına mahsus bağ ve sayfiye evleri, kır kahvesi, lokanta ve bu tesislerin müştemilat binaları yapılabilir. Bu alanlarda tarımsal üretimi korumak amacı ile üretimden pazarlamaya kadar tüm faaliyetleri içeren entegre tesis niteliğinde olmamak kaydıyla, konutla birlikte veya ayrı yapılan mandıra, kümes, ahır, ağıl, su ve yem depoları, hububat depoları, gübre ve silaj çukurları, arıhaneler, balık üretim tesisleri ve un değirmenleri gibi konut dışı yapılar, mahreç aldığı yola 10 m’den, parsel hudutlarına 5 m’den fazla yaklaşmamak, parselde bulunan bütün yapılara ait inşaat alanı katsayısı % 40’ı ve yapı yüksekliği 6,50 m’yi ve 2 katı aşmamak şartı ile yapılabilir. Bu yapıların birinci fıkra koşullarına uyulmak üzere yapılacak konutla birlikte yapımı halinde de inşaat alanı kat sayısı 0,40’ı geçemez. Tarafımıza ibraz edilen tapu ile değerlemesi yapılan gayrimenkulün ada/parsel bazında konumunun doğruluğu İvrindi Belediyesinde görülen kadastro paftası ve TKGM Coğrafi Bilgi Sistemi incelenmesi suretiyle tespit edilmiştir.

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Not : Taşınmaz hisseli olup 3/4'ü satılıktır. Hisseye düşen pay 14.522,58 m2'dir. 

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.