Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Haliliye Süleymaniye Mahallesi'nde Hisseli 2 Kat Konut İmarlı Arsa

Şirketten 260m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
23463
Metre Kare:
260m2
Ada:
7035
Parsel:
7
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
1/4
Emsal:
0

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Süleymaniye Mahallesi, 2074. Sokak, 7035/7 Parsel, Haliliye/ Şanlıurfa

Açıklama

Özellikler: Şanlıurfa İli, Haliliye İlçesi, Süleymaniye Mahallesi, 1.040,49 m² yüzölçümlü 7035/7 Parsel numaralı taşınmaz geometrik olarak dikdörtgen benzeri şekildedir. Düz bir topografik yapıdadır. Mevcut paftaya göre kuzey yönde 10 m imar yoluna cephelidir. Parselin ~320 m2 yola terk alanı bulunmaktadır. Terk sonrasında batı yönde 15 mlik imar yoluna da cephesi oluşacaktır. Halihazırda parsel üzerinde atıl durumda, tek katlı yığma yapı bulunmaktadır.

İmar Durumu ;
 1/1.000 ölçekli 06.05.2008 tarihli ŞANLIURFA İLİ MERKEZ DİREKLİ AÇIKSU MEVKİ REVİZYON + İLAVE İMAR PLANI dahilinde yer almakta olup; Bitişik Nizamda 2 kat müsaadeli olup Ön ve Yan cephe çekme mesafesi 0 m, Arka cephe çekme mesafesi 2,5 m. yapılaşma şartlarında Konut Alanı nda kalmaktadır. Haliliye Belediyesi imar arşivinde görevli personelin verdiği şifahi bilgiye göre konu taşınmazın ~320 m yola ve refüj alanına terki bulunmaktadır. Terk işlemi sonrasında 720,49 m2 alan oluşacağı öğrenilmiştir. Ayrıca, ada dahilinde bulunan boş kadastro parselinin de tamamının ya da bir kısmının taşınmaz alanına dahil edilme ihtimali bulunmakta olup net bir alan oluşmadığından, bu kısım dikkate alınmamıştır.

Taşınmaz 1/4'ü hisseli olup daireden hisseye düşen 260,12 m2'dir. 

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.