COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Fatih Çakırağa Mahallesi'nde Komple Bina ve Arsası

Bankadan 6 342m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 14209
Oda Sayısı 6
Metre Kare 342m2
Ada 866
Parsel 1
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 58
Kat Sayısı 4
İskan Tarihi 02/08/1963
Ruhsat Tarihi 03/05/1962
Arsa Yüzölçümü 85

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Fatih Çakırağa Katip Müslahattin Sokak No:36 İSTANBUL

Uzman Görüşü

Taşınmazın talep gören bir bölgede yer alması, merkezi konuma sahip olması, cadde üzerinde olması, yapı kullanım izin belgesinin olması, ulaşım kolaylığı olması, tamamlanmış altyapıya sahip olması avantajıdır. 

Açıklama

%0,69 kâr oranı avantajı ile 60 aya varan vade seçeneğiyle bu gayrimenkulü Türkiye Finans Gayrimenkul Finansmanı ile avantajlı şekilde satın alabilirsiniz.

İKİ DÜKKANI VE DEPOSU OLAN KARGİR APARTMAN nitelikli taşınmazdır.

Özellikler: 866 ada 1 parsel üzerinde yer alan bina ve arsası; 85,00m² alanlı geometrik olarak amorf, topoğrafik olarak az eğimli bir yapıya sahip olan arsa üzerinde yer alan Fatih Belediyesince düzenlenmiş yapı ruhsatı ile bitişik yapı nizamında, betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir. Bina projesinde ve yerinde; bodrum kat, zemin kat ve 4 normal kat olmak üzere toplam 6 kattan oluşmaktadır. Binanın bodrum katında dükkan ve sığınak, zemin katta 1adet daire, normal katlarında 1 er adet daire hacimleri bulunmaktadır. Bodrum katı 56m², zemin katı 56m², normal katların her biri 56m² olmak üzere toplam 342 m² brüt alana sahiptir. Bodrum Kat; 57m2, Zemin Kat; 57m2, 1.Normal Kat; 57m2, 2.Normal Kat; 57m2, 3.Normal Kat; 57m2, 4.Normal Kat; 57m2 şeklindedir. Taşınmazın iç mekan özellikleri bilinmemektedir. Giriş kapısı demir doğramadır. Bina girişi doğu cepheden ve zemin kattan sağlanmaktadır. Yapının tüm cephelerinde akrilik esaslı dış cephe boyalıdır.

Fatih Belediyesinden alınan şifahi bilgiye göre parselin plan fonksiyonu 1/1000 ölçekli Fatih Koruma Amaçlı Uygulama İmar planı kapsamında TİCARET ALANIDIR'dır. Yapılaşma şartları, bitişik nizam ve Hmaks:15,50 m. uygulama yapılacak alan şeklindedir. Taşınmaz belediye sınırları içerisindedir. İmar Müdürlüğünden alınan şifahi bilgiye göre binanın terkten etkilenmediği belirtilmiştir.

Taşınmazın bulunduğu muhit genellikle konut amaçlı ve ticaret amaçlı olarak kullanımın yaygın olduğu bir bölgedir. Taşınmazın yakın çevresinde yer alan, Yenikapı Marmaray İstasyonu, Murad Paşa Camii, Çok sayıda otel, motel, pansiyon ve iş merkezi ile Emniyet Otopark gibi röper noktası olabilecek yapılar niteliğindedir. Konu taşınmazın bulunduğu bölgenin altyapı çalışmaları tamamlanmış olup, tüm kamu hizmetlerinden istifadesi tamdır.

Ulaşım: Taşınmaz; İstanbul Ili, Fatih ilçesi, Aksaray Mahallesi, Küçük Langa Aralığı Caddesi, Katip Muslahattin Sokak üzerinde konumlu 36 kapı no'lu Hamamcıoğlu Apartmanıdır. Taşınmaza ulaşım; bölgenin ana ulaşım akslarından biri olan Turgut Özal Millet Caddesi üzerinde Fındıkzade Aksaray istikametinde ilerlenirken sağ kolda konumlu Namık Kemal Caddesine, ardından sağ kolda konumlu Küçük Langa Aralığı Caddesi ne sapılması suretiyle sağlanmaktadır. Taşınmaz bu caddenin Katip Muslahattin Sokak ile kesiştiği konumda ve sağ cephede yer almaktadır. Taşınmaz ticari fonksiyonlu gelişmiş genellikle tekstil sektörü üzerine yoğunlaşan toptan ve perakende satış mağazaları ile iç kesimlerde, bitişik nizamda, 5-8 katlı, çoğunlukla deprem öncesi inşa edilmiş fiziksel yaşı yüksek konut binalarının yoğunlukta olduğu bölgede konumludur. Bölgede zemin katlar ticari kullanımlı olup normal katlar işyeri ve konut amaçlı kullanılmaktadır. Bölgenin tarihi değeri yüksek olup turistler tarafından tercih edilmektedir. Binanın dış kapı numarasına kayıtlı 4 adet adres kodu tespit edilmiş olup taşınmazın UAVT kodu - 36/1: 3325612400 şeklindedir. Taşınmazın yakın çevresinde Yenikapı Marmaray Metro İstasyonu ile Aksaray Yeraltı Çarşısı bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgeye ulaşım, şehir içi toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile sağlanabilmekte olup ulaşımı rahattır. Bölgede genel otopark sorunu yaşanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge gelişimini tamamlamış olup teknik altyapı hizmetlerinden iyi derecede istifade edebilmektedir.

Not: 03/05/1962 tarihli yapı ruhsatı ve 02/08/1963 tarihli yapı kullanım izin belgesi (iskan) bulunmaktadır. Taşınmazın tapu vasfı İKİ DÜKKANI VE DEPOSU OLAN KARGİR APARTMAN'dır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.