Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Eyüpsultan Yeşilpınar Mahallesi'nde Hisseli Bina Ve Arsası

Şirketten 112m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
23420
Metre Kare:
112m2
Ada:
442
Parsel:
5
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
1/10
Isıtma Sistemi:
Kombili
Bina Yaşı:
25
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
7

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

YEŞİLPINAR MAH, GÖNÜL SOKAK, NO:6, EYÜPSULTAN / İSTANBUL

Açıklama

Özelliklerİstanbul İli, Eyüpsultan İlçesi, Yeşilpınar Mahallesi, 442 ada, 5 parselde, konumlu “Arsa” niteliğindeki taşınmazdır. 142,04 m2 alanlı parsel hafif eğimli arazi üzerinde yamuk forma sahiptir. Parsel kuzeydoğu cepheden yaklaşık 13 m Gönül Sokak’a cepheli olup diğer yönlerden komşu parsellere cephelidir. Dışarıdan yapılan incelemeye göre parsel üzerinde Bodrum+Zemin+6 Normal Kat olmak üzere 8 kattan oluşan betonarme bina bulunmaktadır. Binaya ait ruhsat, proje bulunmaması ve incelemenin dışarıdan tamamlanması sebebiyle bina alanı bilinmemektedir. Uydu görüntülerinden yapılan yaklaşık ölçüme göre binanın bodrum ve zemin katlarının yaklaşık 135 m2, normal katların yaklaşık 142 m2 olduğu kanaatine varılmıştır. Katların tamamında mesken nitelikli taşınmazların bulunduğu görülmüştür. Bina girişi kuzeydoğu cephesinden Gönül Sokak üzerinden zemin kattan sağlanmaktadır. İçerisine girilmemesi sebebiyle ruhsatsız durumda olan binanın net alanları bilinmemekte olup mevcut değer takdirinde uydu görüntülerinden yapılan ölçümlerden yararlanılmıştır. Toplam yapı alanı 1122 m2'dir. 

Not: Taşınmaz 1/10'u hisseli olup arsadan hisseye düşen 14,20 m2'dir. Yapıdan hisseye düşen pay 112,2 m2'dir. 

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.