Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Trabzon Araklı'da Hisseli Ahşap Bir Katlı Ev Tarla Ve Fındık Bahçesi

Şirketten 254m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
22120
Metre Kare:
254m2
Ada:
240
Parsel:
11
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
13/448
Isıtma Sistemi:
Diğer
Bina Yaşı:
20
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
4

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

YOLGÖREN Mah. ŞEHİT KENAN ÇEPNİ Cd. ARAKLI /TRABZON

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz; Trabzon İli, Araklı İlçesi, Yolgören Mahallesi, Küçükdere Mevkii, 240 ada 11 parselde konumlu “Ahşap Bir Katlı Ev Tarla Ve Fındıklık” dır.

Konu olan Trabzon İli, Araklı İlçesi, Yolgören Mahallesi, Küçükdere Mevkii, 240 ada 11 parseldeki konumlu taşınmaz, 8761,92 m² yüzölçümlü olup tapu kayıtlarında ‘Ahşap Bir Katlı Ev Tarla Ve Fındıklık’’ vasıflıdır. Taşınmazın imar uygulaması henüz yapılmamış olup, kadastro parselidir. Değerlemesi yapılan taşınmazın güneydoğundaki ana yola yaklaşık toplam 49 m cephesi bulunmaktadır. Diğer cephelerinde komşu parseller bulunmakta olup parsel içinde ayrıca elektrik direği yeri ve tarafo parseli ayrılmıştır. Geometrik olarak amorf bir forma sahip olan taşınmazın bulunduğu bölgenin topografik yapısı yola paralel olarak düze yakın, dağa doğru eğimlidir. Parselin sınırları yerinde belirgin bir unsur ile çevrilmemiş olup, üzerinde betonarme yapılar bulunmaktadır. Taşınmaz üzerinde cbs görüntüsüne göre 3 adet betonarme yapı bulunmaktadır. Güvenlik sebebiyle inceleme dışarıdan yapılmış olması nedeniyle binalar hakkında bilgi edinilememiştir. Yapıların Araklı belediyesinde herhangi bir ruhsatı, projesi vs. bulunmamaktadır. Taşınmazın cins tashihine konu olan ahşap bir katlı ev yerinde tespit edilememiştir. T 2 Katlı ahşap kargir bina: 110 m², 2 Katlı betonarme bina: 285 m², 4 Katlı betonarme bina: 508 m², 4 Katlı betonarme bina: 495 m² alanlıdır.  Araklı Kadastrosunda yapılan incelemede cins tashihine konu ahşap yapı tabanda 117,87 m2 alanlıdır. Tarafımıza verilen ahşap 2 katlı yapı alanının taban alanı ile uyuşmamaktadır. Ayrıca kadastroya işli yapının yerinde 4 katlı betonarme yapı bulunmaktadır.

Not : İmar durumu Belediye görevlisinden edinilen şifahi bilgiye göre taşınmazın bulunduğu parselin terkleri 18.MADDE uygulaması yapıldıktan sonra kesinleşecektir.

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Not : Taşınmaz hisseli olup 13/ 448 satılıktır. 

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.