Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Sakarya Kocaali Yeni Mahallesi'nde Cadde Cepheli Hisseli Dükkan

Şirketten 26m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
22655
Metre Kare:
26m2
Ada:
870
Parsel:
17
Tapu Tipi:
Kat Mülkiyetli
Hisse Oranı:
1/2
Bina Yaşı:
35
Isıtma Sistemi:
Diğer
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
3
Ruhsat Tarihi:
11.11.1987
Bağımsız Bölüm:
1
Taşınmazın Bulunduğu Kat:
0

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

YENİ MAHALLE, SÜLEYMANİYE CAD, YILMAZ APT., NO:13/A, K: ZEMİN, D: 1, KOCAALİ/SAKARYA

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz; Sakarya İli, Kocaali İlçesi, Yeni Mahallesi, Süleymaniye Caddesi, No:13/A, D: Z1 (U.A.V.T.Kodu: 3271600391) adresinde kain; tapuda ise Sakarya İli, Kocaali İlçesi, Yeni Mahallesi, 416,56 m² yüzölçümlü 870 ada 17 no’lu parsel üzerinde yer alan binada konumlu, 1 nolu bağımsız bölüm numaralı “Dükkan” vasıflı taşınmazdır. (Taşınmazın eski mahallesi Kocaali Mahallesi, eski parseli ise 10828 parseldir). 

Konu mülk, 416,56 m² alana sahip, dikdörtgene yakın şekilli, 870 ada 17 parsel (Eski 10828 parsel) üzerinde, B.A.K. yapı cinsinden inşa edilmiş olan zemin + 3 katlı yapıda yer almaktadır. Binanın her bir katında 2 adet bağımsız bölüm bulunmakta olup bina içi toplam 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın zemin katındaki bağımsız bölümler dükkân, normal katlardaki bağımsız bölümler ise mesken niteliklidir. Bina girişi batı cepheden ve zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. Vaziyet planı üzerinde bina girişi belirtilmemiştir.   Ayrıca zemin katında 2 adet dükkân olması ve dükkânların yol cepheli olması, binanın tek yol cephesinin olması da dikkate alındığında bina giriş yönü tespit edilebilmektedir. Binanın zemin kat seviyesi batı cephesinde sundurma alanı düzenlendiği gözlemlenmiştir. Binanın dış cephesinde mantolama uygulaması yapılmış ve dış cephe boyası ile boyanmıştır. Topografik olarak eğimli arazi yapısına sahip parselin sınırlarını belirleyici herhangi bir faktör bulunmamaktadır. Ana taşınmaz dahilinde asansör bulunmamaktadır.

Konu mülk bina girişinden binaya bakıldığında zemin katta sol kolda konumlu 1 nolu bağımsız bölüm numaralı, Dükkân vasıflı taşınmazdır. Mimari projesine göre konu mülk tek mahal şeklinde yaklaşık brüt 52,00 m² alana sahiptir. 

Not: Taşınmazın 1/2 hissesi satılıktır. Hisseye düşen pay 26 m2'dir.

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.