Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Rize Ardeşen Yavuz Selim Mahallesinde 262 m2 Bina

Şirketten 3 262m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
6806
Oda Sayısı:
3
Metre Kare:
262m2
Ada:
760
Parsel:
28
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
48
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
2
Ruhsat Tarihi:
19/03/1973

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Yavuz Selim Mahallesi, Fevzi Çakmak Cad, No:26 Ardeşen/ Rize

Uzman Görüşü

Merkezi konumlu olması, ulaşım imkânlarının kolaylığı, altyapı hizmetlerinden eksiksiz faydalanıyor olması ve binanın cins tashihi görmüş olması taşınmazın avantajlarıdır.

Açıklama

Özellikleri : ; Rize İli, Ardeşen İlçesi, Yavuz Selim Mahallesi, Fevzi Çakmak Cad, No:26, adresinde kain; tapu kaydına göre Rize İli, Ardeşen İlçesi, Yavuz Selim Mahallesi, 760 ada, 221,79 m² yüzölçümlü, 28 parselde kayıtlı “Zemin Havi İki Katlı Betonarme Bina ve Arsası” vasıflı taşınmazdır. 

760 ada 28 nolu parsel 221,79 m2 yüzölçümlü olup Zemin Havi İki Katlı Betonarme Bina ve Arsası vasfındadır. Parsel geometrik olarak dörtgen şekle, topogrofik olarak düzdür.  Parsel üzerinde, belediyede yapılan incelemde evraklarına ulaşılamamış, mahalinde dışarıdan yapılan inceleme ve imar servisinden alınan bilgiye göre yaklaşık; zemin katı 82 m2, 1.katı 90 m2, 2. katı 90 m2 olmak üzere toplam 262 m2 alanlı betonarme bina bulunmaktadır. Binanın dış cephesi yer yer sıvalı yer yer boyalı, bina kapısı camlı demir, pencereler alüminyum doğramadır. Binada zemin ve 2. katın kullanımda olmadığı, sadece 1. katın kullanımda olduğu gözlemlenmiştir.

1/1000 ölçekli Ardeşen Uygulama imar planı kapsamında, Ayrık 6 kat, yapılaşma şartlarında konut alanında kaldığı, parselin kuzeydoğusundaki imar yoluna yaklaşık 24 m2 terki olduğu parsel üzerindeki binayı etkilemediği bilgisi alınmıştır. Parselin bulunduğu bölgenin 04.10.2023 tarih 124 sayılı meclis kararı ile 18. Madde uygulaması göreceği halihazırda yeniden yapılaşma hakkının olmadığı bilgisi şifahi olarak alınmıştır.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.