Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Küçükçekmece Yeşilova Mahallesi'nde Hisseli Bina

Şirketten 6 163m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
21956
Oda Sayısı:
6
Metre Kare:
163m2
Ada:
409
Parsel:
16
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
2/17
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
30
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
7
Fiziksel Durum:
Az Tadilat

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

YEŞİL OVA MAHALLESİ, CÖMERT SOKAK, NO:7, DAİRE;1 KÜÇÜKÇEKMECE / İSTANBUL

Açıklama

Özellikler: Söz konusu ana taşınmaz; 409 Ada, 16 parsel numaralı Arsa niteliğindeki ana taşınmazdır. Konu parsel, dikdörtgene yakın formda olup 204,00 m2 arsa alanına sahiptir. Bulunduğu bölge topografik olarak düze yakın bir bölgedir. Parsel üzerinde ruhsatsız olarak inşa edilmiş olan bir adet bina bulunmaktadır. Mahallinde bina dışından yapılan incelemeye göre parsel üzerindeki binanın konut amaçlı kullanımda olduğu tespit edilmiştir. Küçükçekmece Belediyesi İmar Müdürlüğü arşivinde yapılan incelemede parsel üzerindeki yapıya ait herhangi bir ruhsat belgesine rastlanmamıştır.
Mimari projesine göre parsel üzerinde bodrum, zemin, 2 normal katlı ikiz nizam olarak projelendirilmiş bina bulunmaktadır. Bodrum katı 105 m2 alanda mesken ve kömürlükler, zemin katta 105 m2 alanda dükkan ve daire, normal katların her birinde 130 m2 alanda biri ön, diğeri arka cephede olmak üzere ikişer daire bulunmaktadır. Projesine göre giriş sokak cephesinden zemin kat seviyesinden binanın köşe konumundan sağlanmaktadır. Projesine göre parsel üzerindeki yapı toplam 470 m2 kullanım alanına sahiptir. Mahallinde taşınmaz dışarıdan görülmüş olup dışardan yapılan gözlemde parsel üzerinde bodrum, zemin, 5 normal katlı yapı bulunmakta ve yapının parselin tamamına oturmuş olduğu görülmektedir. Elde edilen veriler neticesinde dosyasında ruhsat belgesinin bulunmaması, yapının oturum, kat sayısı ve yapı formu bakımından projesi ile uyumsuz olması dikkate alındığında mevcut yapının projesinden bağımsız kaçak olarak inşa edilmiş olduğu kanaatine varılmıştır.
Taşınmaz için dışardan yapılan incelemede parsel üzerindeki yapının bodrum, zemin, 5 normal kat olmak üzere toplam 7 kattan oluştuğu tespit edilmiştir. Ulusal adres veri tabanına göre binada 13 adet mesken bulunmaktadır. Parsel üzerindeki yapının imar müdürlüğünde bulunan mimari projesinden farklı olarak ruhsatsız şekilde inşa edilmiş olduğu tespit edilmiştir.
Yerinde yapılan gözlem ve TKGM portal sistemi üzerinden yapılan ölçümlere göre parsel üzerindeki yapının bodrum ve zemin katları 186’şar m2, 5 normal katın her birinin 204 m2 olduğu tespit edilmiştir. Bu doğrultuda parsel üzerindeki yapı toplam yaklaşık 1.392 m2 kullanım alanına sahiptir. Bina girişi sokak cephesinden sağlanmakta olup ayrıca bodrum kattaki bölüme ayrı girişi bulunmaktadır.

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Taşınmazın 2/17 hissesine karşılık gelen 163,7 m2'si satılıktır.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Konum

Denize Sıfır
Deniz Ulaşımına Yakın
Toplu Ulaşıma Yakın
Yola Cepheli
Köy Merkezine Yakın
Cadde Cepheli
Metroya Yakın
Caddeye Yakın
Hastaneye Yakın
Ulaşımı Kolay
Merkezi Konumlu
Sosyal Alanlara Yakın
Ticari Alanlara Yakın
Alışveriş Merkezine Yakın
Üniversiteye Yakın
Metrobüse Yakın
Tümünü Göster

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.