Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Konya Karakulak Mahallesi'nde 3 Katlı Hisseli Bina

Şirketten 5 411m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
18733
Oda Sayısı:
5
Metre Kare:
411m2
Ada:
30770
Parsel:
5
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
623/1200
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
20
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
3

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Karakulak Mahallesi, Büyük Kumköprü Caddesi No:374 30770 Ada 5 Parsel Karatay / KONYA

Uzman Görüşü

Taşınmazın ulaşım sorununun olmaması, cadde üzerinde konumlu olması avantajıdır.

Açıklama

Özellikler: 30770 Ada 5 Parsel nolu taşınmaz; kuzeydoğu yönde caddeye, diğer yönlerde komşu parsellere cephelidir. Parselin ~25 m. cadde cephesi bulunmakta olup ~28 m. derinliği bulunmaktadır. Karatay Belediyesi imar biriminden edinilen bilgiye göre taşınmaz üzerinde kadastral paftaya tescil edilmemiş ruhsatsız, kadastro ölçü krokisinde de belirtilmiş olan zemin üzerinde ~50 m2 alan oturumlu toplamda ~100 m2 alanlı Kagir 2 Kat (E13), ~8 m2 alanlı Depo (E14), zemin üzerinde ~104 m2 alan oturumlu toplamda ~208 m2 alanlı Kagir 2 Kat (E15) yapıları bulunmaktadır. Arsa tapulu binanın 623/1200 oranındaki hissesi satılıktır.

Kargir 3 kat (E16) yapısı; her kat ~105 m2 olmak üzere toplamda ~315 m2 alanlı olup her katta salon, 3 oda, antre, wc-lavabo ve banyo hacimlerinden oluşmaktadır. Salon ve odalarda zeminler beton kaplı olup duvarlar ve tavanları sıva üstü boyalıdır. Antre, mutfak ve balkon zeminleri beton, wc ve banyo zeminler fayans kaplı olup duvarlar yarıya kadar fayans kaplıdır. Daire iç kapısı ve iç kapılar ahşap doğrama olup zemin pencereler pvc, diğer katlar ahşap doğramadır.

Kerpiç 1 Kat (E18); ~96m2 alanlı olup betonarme olarak inşa edilmiştir. İç duvar ve tavan kısımları sıvalı halde olup zemin beton kaplıdır. İçerisinde lavabo ve ekmek pişirme ocağı bulunmaktadır.

Taşınmaz Konya il merkezine ~5,4 km, uzaklıkta konumlanmakta olup taşınmazın ~3 km kuzeyinde Şehir Hastanesi inşaası tamamlanmış ve faaliyete geçmiştir. Taşınmaz Karakulak Mahallesi yerleşim merkezinde konumlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede, dağınık bir yerleşime sahip, eski müstakil evler bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşım asfalt yol ile sağlanmaktadır. Ulaşım mahalle merkezine, toplu taşıma araçları ile ve özel araçlar ile sağlanabilmektedir.

Karatay Belediyesi’nden öğrenilen şifahi bilgiye göre taşınmaz 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planına göre, 30770 Ada 5 Parsel; TAKS:0.25, KAKS:1.00, Ayrık nizam 4 kat “Konut Alanı” lejantlıdır. Taşınmaz 18.madde uygulaması görmüş temiz imar parselidir.

Not: Taşınmazın iç özellikleri bilinmemektedir. Konya 3. Sulh Mahkemesi'nin 23/11/2020 tarih 2020/1508 Esas Sayılı Mahkeme Müzekkeresi yazısı ile İzale-i Şuyu Davası açılmıştır. Bu şerh satışa engel teşkil etmeyen sadece dava olduğunu belirtmek için mahkeme tarafından konulmuş olan şerhlerdir. Alacak olan kişi tapu devrinden sonra ilgili mahkemeye gidip davaya devam etmeyeceğine daire dilekçe verdiği zaman bu şerh kalkar. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.