Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Konya Akçaşar Mahallesi'nde 302 m2 Ev Depo ve Arsası

Şirketten 302m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
18795
Metre Kare:
302m2
Ada:
0
Parsel:
1634
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
45
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
1

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Akçaşar Mahallesi, 2003 Sokak Köyiçi Mevki 0 Ada 1634 parsel Altınekin / KONYA

Uzman Görüşü

Taşınmazın geniş kullanımlı olması avantajıdır.

Açıklama

Özellikler: 0 Ada 1634 Parsel nolu taşınmaz eğimsiz topografyaya sahip arazide konumlu olup kuzey yönde kadastral yola, batı yönde komşu parsele, doğu ve güney yönlerde mera alanına cephelidir. Parselin kuzey yönde ~17,50 m sokak cephesi bulunmaktadır. Fotoğraflarda “A” ile gösterilen ~91 m2 alanlı Ev, “B” ile gösterilen ~52 m2 alanlı Ev, “C” ile gösterilen ~33 m2 alanlı Depo ve “D” ile gösterilen bir kısmı kadastro paftasına işli ~126 m2 alanlı ahır olmak üzere toplamda 302 m2 alanlı yapı bulunmaktadır. Yapılardan “A” ile gösterilen Ev, “C” ile gösterilen Depo ve “D” ile gösterilen Ahır yapıları doğu yönde mera alanına tecavüzlüdür.

Altınekin Belediyesinden alınan şifahi bilgiye göre, taşınmazların yer aldığı parsel, "Kerpiç Ahır ve Avlusu" vasıflı olmasına rağmen 1/1000 ölçekli U.İ.P dışında yer aldığı bilgisi öğrenilmiştir. Konya Büyükşehir Belediyesi alınan şifahi bilgiye göre, taşınmazların yer aldığı parsel, 1/25.000 ölçekli Çevre Düzeni Planına göre "Kırsal Yerleşim Alanı" içerisinde yer almaktadır. Taşınmazlar Belediye sınırları içinde imar planı dışında yer almaktadır.

Taşınmaz mahalle yerleşim merkezinde konumlanmakta olup yakın çevresinde Koçyaka ve Mantar Mahalleleri bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede, dağınık bir yerleşime sahip, çoğunluğu yığma olmak üzere karmaşık yapıda eski müstakil evler bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşım asfalt yol ile sağlanmaktadır. Ulaşım mahalle merkezine, toplu taşıma araçları ile ve özel araçlar ile sağlanabilmektedir.

Not: Taşınmazın iç özellikleri oda sayısı bilinmemektedir. Yapılardan “A” ile gösterilen Ev, “C” ile gösterilen Depo ve “D” ile gösterilen Ahır yapıları doğu yönde mera alanına tecavüzlüdür. ( Bina yaşı temsili ortalama yazılmıştır)

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.