Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Kayseri Yahyalı'da Cadde Üzerinde Hisseli 400 m2 Müstakil Ev

Şirketten 400m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
18754
Metre Kare:
400m2
Ada:
718
Parsel:
15
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
271/480
Isıtma Sistemi:
Yok
Bina Yaşı:
35
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
1

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Fetullah Mahallesi, Kayseri Caddesi, No:242-244A, 718 ada 15 parsel Yahyalı / Kayseri

Uzman Görüşü

Taşınmazın altyapı ve ulaşım sorununun bulunmaması avantajıdır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz 718 ada 15 parsel olarak 423,18 m2 yüz ölçümlü bir KARGİR EV niteliğindedir. Parsel üzerinde 80 m2 ve 120 m2 taban alanlı 2’şer katlı 2 kargır bina bulunmaktadır. Taşınmaz yol kotundan yaklaşık 1 metre aşağıda topografik olarak düz yapıdadır.  Gayrimenkulün 271/480 oranındaki hissesi satılıktır. 

Taşınmazın bulunduğu Fetullah Mahallesi, Yahyalı Belediyesi sınırları içinde yer alan merkeze uzak bir mahalledir. Fetullah Mahallesi, yerel halkın yaşadığı ve yoğunlukla elma bahçelerinin bulunduğu bir mahalledir. Taşınmaza ulaşım için Yahyalı Belediyesinden Kayseri istikametine doğru yaklaşık 3200 metre ilerlerde sağ kolda konumlu bulunmaktadır. Taşınmazın çevresinde içinde meskenler ve caddenin arka cephesinde elma bahçeleri mevcuttur. Bölgede asfalt yol, elektrik ve şehir suyu altyapıları bulunmaktadır.

Yahyalı Belediyesi İmar Müdürlüğü'nden alınan şifahi bilgiye göre, 1/1.000 ölçekli Yahyalı İlçesi imar planında 718 ada 15 parsel numaralı taşınmazın, Ayrık Nizam 3 Katlı E:1,05 Konut İmarı bulunmaktadır.

Not: Taşınmazın iç özellikleri bilinmemektedir. Taşınmaz tapuda İsmet Mahallesi'ne kayıtlıdır. Taşınmazın toplam kullanım alanı 400 m2 dir ve 271/480 oranındaki hissesi satılıktır. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.