COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Karaman Merkez Kırbağı Mahallesi'nde 242 m2 Konut İmarlı Arsa

Bankadan 242m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 15018
Metre Kare 242m2
Ada 2159
Parsel 3
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
TAKS 0.4
Emsal 0.8

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

GEVHER HATUN MAHALLESİ, 1714. SOKAK 1259 ADA 3 PARSEL MERKEZ/KARAMAN

Uzman Görüşü

 Karaman İlinin gelişmekte olan bir bölgesinde, Devlet Hastanesi, Hazarlar Parkı ve Şht. Ömer Halis Demir Caddesi (1984. Sokak) yanı başında, tek hisseli 242,66 m2 imarlı arsa; ulaşılabilirliğinin iyi olması, yola cepheli olması, düzgün geometrik forma sahip olması,  bölgede altyapı ve yapılaşmanın  tamamlanmış olması açısından avantajlıdır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz halihazırda arsa vasıflıdır. Üzerinde herhangi bir faaliyet ya da yapı bulunmamaktadır. Dikdörtgen benzeri geometrik forma sahip olan parsel düz bir topografik yapıya sahiptir. Taşınmaz imar planına göre doğuda 10 m’lik yola 12,7 m cepheli olup, diğer yönlerden ise komşu parsellere cephelidir. Mevcutta, planda görülen imar yollarının açılmamıştır. Taşınmazın sınırlarını belirleyici olarak çevresinde duvar, tel örgü vb. unsur bulunmamaktadır.

 Ulaşım: Taşınmaz 1714 Sokak üzerinde, Şht. Ömer Halis Demir Caddesine 160 m mesafede, ara parsel konumundadır. İmar yolları açılmış olan bölgedeki taşınmazın ulaşılabilirliği iyidir. Ulaşım; Karaman Devlet Hastanesinin batısında bölgenin ana arterlerinden olan Şht. Ömer Halis Demir Caddesi üzerinden güney yönünde ~455 m ilerlenir, sağa 1817.sokak konumuna dönülür 170 m ilerledikten sonra sola 1714.sokağa girilir  100 m ilerledikten sonra yolun sağ tarafında kalan taşınmazdır. Taşınmazın çevresinde boş arsalar ve mesken olarak kullanılan 2­3 katlı yapılar, devam etmekte olan projeler ve müstakil yapılar bulunmaktadır. Bölge orta düzey gelir grubunun konut amaçlı ikamet ettiği yerleşim bölgesidir. Taşınmazın yer aldığı bölge, yapılaşması devam eden ve gelişmekte olan bölgedir. Taşınmazın yakın çevresinde; 500 m kuzeydoğusunda Karaman Devlet Hastanesi, 170 m kuzeybatısında Hazarlar Parkı, 460 m kuzeyinde Mimar Sinan Camii bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşım toplu taşıma araçları ve özel araçlar ile kolaylıkla sağlanabilmektedir.

 Not: Taşınmazın imar durumu “Konut Alanı” lejantlı olan taşınmaz için yapılaşma koşulları; ayrık ­ikiz nizam, hmax:6,50m./2Kat, TAKS:0,40, KAKS: 0,80, çekme mesafeleri ön cepheden 5m, yan cephelerden 3m olarak belirlenmiştir. 3402 sayılı kanunun ek 1'inci maddesi uygulamasına tabidir, kadastro uygulaması yapılacak olup, detaylı bilgiyi ilgili belediyesinden alabilirsiniz. 

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.