COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Karaman Merkez Hamidiye Mahallesi'nde 500 m2 İmarlı Arsa

Bankadan 500m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 16231
Metre Kare 500m2
Ada 2990
Parsel 16
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
TAKS -
Emsal 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

HAMİDİYE Mah. 1852. Sok. No:28 MERKEZ / KARAMAN

Uzman Görüşü

Taşınmaza ulaşımın kolay olması, bölgenin tamamlanmış altyapıya sahip olması, yol cepheli olması, planda "ticaret alanı" içerisinde yer alıyor olması, taşınmaza yaklaşık 200 m mesafede Adliye Sarayı, 100 m mesafede Atatürk Caddesi anayolunun olması avantajıdır.

Açıklama

Portföyü %1,29 oranlı konut, %1,40 oranlı işyeri ve arsa kâr oranı avantajıyla teklif vererek avantajlı şekilde satın alabilirsiniz.

Özellikler: 2990 Ada 16 Parsel nolu taşınmaz 500 m2 imarlı arsadır. Düz bir topoğrafik yapıya sahiptir. Parselin batısı, yaklaşık 13 m yol cepheli, diğer cepheleri komşu parseller ve çevresi bahçe duvarı ile çevrilidir. Üzerinde tek katlı muhtelif sayıda basit yapım duvarları ve üzeri sac ile kapatılmış yapılar bulunmaktadır. Belediyede yapılan araştırmada söz konusu yapılara ait herhangi bir evrak bulunamamıştır. Karaman Belediyesinde yapılan araştırmada konu taşınmazın bulunduğu parselin yürürlükteki 1/1.000 ölçekli Uygulama İmar Planı kapsamında KAKS:1.00, Hmaks: Serbest, yapılaşma koşulları ile Ticaret alanında kalmakta olduğu, ayrıca parselin 18. Madde imar uygulamasına tabi olduğu, normal şartlarda çalışmanın tamamlanmış olduğu, ancak itirazlar nedeniyle açılan davalar nedeniyle mahkeme sürecinin devam ettiği görevli memur tarafından beyan edilmiştir. Bu sebeplerden ötürü konu taşınmazın halihazırda yapılaşma izni bulunmamaktadır. Güncel imar durumunu ilgili belediyesinden alabilirsiniz.

Ulaşım: Karaman İli, Merkez İlçesi, Hamidiye Mahallesi, 1852.Sokak üzerinde konumlu 28 kapı nolu binaların bulunduğu 2990 ada, 16 nolu parseldir. Parsel üzerindeki yapılar kiracısı tarafından hurdalık olarak kullanılmaktadır. Taşınmaza yaklaşık 200 m mesafede Adliye Sarayı ve şehir mezarlığı bulunmaktadır. Taşınmaz Atatürk Caddesi anayoluna 100 m mesafededir. Taşınmazın çevresinde benzer özelliklerde tek katlı odun-kömür satış ve hurdalıklar bulunmaktadır. Bölgenin alt yapısı doğalgaz hariç tam olup ulaşım imkanları kolaydır. 

Not:Taşınmaz 3402 Sayılı Kanunun Ek 1 inci maddesi uygulamasına tabidir.  İmar düzenlemesine alınmıştır.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.