COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Bursa Osmangazi Saner İş Merkezinde 2 Adet Ofis

Bankadan 70m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 11268
Metre Kare 70m2
Ada 5812
Parsel 3
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 42
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 4
Bağımsız Bölüm 40,41
Bulunduğu Kat 2

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Tuzpazarı, Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:101, Saner İş Merkezi, B Blok, No:210- 211 Bursa/Osmangazi

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Ulaşım: Tuzpazarı, Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:101, Saner İş Merkezi, B Blok, No:210- 211 Bursa/Osmangazi açık adresinde konumludurlar. Cumhuriyet Caddesinde, günümüzde orta grubuna hitap eden perakende mağazalar, Saner İş Merkezinde ise bijuteri imalatı, emlak bürosu, perakende dükkanlar ve boş dükkanlar mevcuttur. Saner İş Merkezi Cumhuriyet Caddesi ile İsmail Hakkı Sokak köşesinde yer almakta olup taşınmazların cepheli olduğu Cumhuriyet Caddesi ve Saner İş Merkezi 1980- 1990 li yıllarda Bursa Tekstil toptan ticaretinin merkezi konumundaydılar. Bu sebeple 2000 li yılların başına kadar söz konusu yerler oldukça değerliydi. Günümüz koşullarında konu gayrimenkuller bu özelliklerini kaybetmiş olup şerefiye olarak daha düşük seviyeye inmişlerdir.

Özellikler: 40 ve 41 Bağımsız numaralı bölümler 35'şer m2 alandan oluşmaktadır. Blok girişine göre katın orta ve sağ yarım cephesinde yer alan işyerleridir. Dükkanlar tek hacimlidir. Konu 40 ve 41 nolu dükkanlar birleşik kullanılmakta olup basit tadilatla düzeltilebilir durumdadır. Isıtma sistemi bulunmamaktadır. İç kapıları demir doğrama, pencereler Alüminyum doğramadır.  Taşınmazda Isıtma sistemi bulunmamaktadır. Bina 1090,51 m2 alanlı 5812 ada 3 parsel üzerinde inşa edilmiştir. Binanın tamamı birbirine bitişik vaziyette 2 bloktan ibarettir. A Blok girişi İsmail Hakkı Sokaktan, B Blok girişi ise zemin katta Cumhuriyet Caddesindendir. İş hanının tamamı 141 bağımsız bölümden oluşmaktadır. A Blok da 1 adet çay ocağı ve 60 adet büro ve dükkan, B Blok da 80 adet büro ve dükkan vasfında bağımsız bölümler bulunmaktadır. B Blok; bodrum, zemin ve 3 normal kattan ibarettir. Binanın dış cephesi boyalıdır. Genel anlamda binanın inşaat ve malzeme kalitesi orta kalitede yer alabilmektedir. 

Bu parsel üzerindeki bina aynı ada 6 nolu parsele 20,93 m2 aynı ada 12 nolu parsel üzerindeki bina bu parsele 0,96 m2 ve aynı ada 11 nolu parsel üzerindeki bina bu parsele 1,35 m2 tecavüzlüdür. (Kadastral yenilemesinde koordinat dönüşümlerinden kaynaklanan tecavüzlerdir. Taşınmazların satışını engellememektedir. 

Not: 05.11.1976 tarihli Yapı Ruhsatı bulunmaktadır. 41 Numaralı bağımsız bölümde eski eser şerhi bulunmaktadır. Dükkanlar birleşik kullanılmakta olup basit tadilatla düzeltilerek ayrı ayrı satışı gerçekleştirilebilir.