COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Ankara Kalecik Yeşilyurt Mahallesinde 2.300 m2 İmarlı Arsa

Şirketten 2300m2

Özellikler

Satıcı Şirketten
Tapu no 10877
Metre Kare 2300m2
Ada 685
Parsel 10
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
TAKS -
Emsal 0.30

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır

Adres

Ankara ili, Kalecik ilçesi, Yeşilyurt Mahallesi, Ovabağı Mevkii 685 ada 10 parsel

Ankara Kalecik Yeşilyurt Mahallesinde 2.300 m2 İmarlı Arsa

Açıklama

Ulaşım: Ankara ili, Kalecik ilçesi, Yeşilyurt Mahallesi, Ovabağı Mevkii sınırları içerisindeki 685 ada 10 parseldir. Taşınmaza ulaşım; bölgenin ana arterlerinden Çankırı-Kırıkkale Yolu üzerinde, Kırıkkale istikametinde ilerlerken, Kalecik girişinde yer alan Seyit Balcı Sokağa dönülerek ~1,3km ilerlendiğinde sağ kol üzerinde, yoldan 2.parselden sağlanmaktadır. Taşınmaz ilçe merkezine 1,5 km. kuşbakışı mesafede bulunmaktadır.

Özellikler: Kalecik İlçesi, Yeşilyurt Mahallesi, Ovabağı Mevkii sınırları içerisinde bulunmakta olup 2.300m² yüz ölçümüne sahiptir. Arsa dikdörtgensel formda hafif eğimli bir topografik yapıdadır. Arsa kuzeydoğuda aynı ada 1 parsele, güneydoğuda aynı ada 9 parsele, diğer cephelerde imar yollarına cephelidir. Tarlanın sınırlarını belirleyici olarak ağaçlar ve tel örgüler bulunmaktadır. Firma bilgisi dahalinde dışarıdan ekspertiz yapılmış olup parselin daha çok bahçe olarak kullanıldığı ve üzerinde meyve ağaçları bulunduğu gözlemlenmiştir. Ayrıca parsel üzerinde dışarıdan yapılan gözlemler, uydu krokisi üzerinden yapılan ölçümlere göre ~30 m2 alanlı betonarme yapı bulunmakta olup söz konusu yapı ile ilgili, ilgili kurumlarda yapılan araştırmalarda herhangi bir yasal evrağa rastlanılmamıştır. Yapı değerleme kapsamı dışında tutulmuştur.

Not: Kalecik Belediyesi İmar Müdürlüğü’nde 14.11.2018 tarihinde yapılan incelemelerde taşınmazın bulunduğu parselin 1/1000 ölçekli uygulama imar planı paftasında “Besihane Alanı” olarak gösterilen bölge içerisinde kaldığı ve kadastral konumunun doğru olduğu belirlenmiş olup plan notlarına göre güncel yapılaşma koşullarının; Emsal: 0,30, hmax:6,50m, yollardan 5m çekme mesafeli olduğu bilgisi edinilmiştir.