Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Adana Yüreğir Yavuzlar Mahallesi'nde Hisseli 2 Katlı Bina

Şirketten 31m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
22961
Metre Kare:
31m2
Ada:
4977
Parsel:
14
Tapu Tipi:
Arsa Tapusu
Hisse Oranı:
175/1181
Isıtma Sistemi:
Diğer
Bina Yaşı:
50
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
2

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

YAVUZLAR MAHALLESİ, 4120 SOKAK, NO:27, 4977 ADA 14 PARSEL YÜREĞİR/ADANA (

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz Adana İli, Yüreğir İlçesi, Yavuzlar Mahallesi, 4120. Sokak, No:27 adresinde yer almaktadır.  4977 Ada 14 Parsel 141,72 m2 alanlı cinsi Arsa vasıflı taşınmazdır. Parselin sokağa yaklaşık 10m cephesi vardır. Parsel geometrik olarak düzgün bir yapıda olup topoğrafik olarak düz bir yapıda ve yol kotunda konumludur. Yerinde yapılan incelemelerde parsel üzerinde zemin + 1 katlı mesken bulunmaktadır. Yapı ekonomik ömrünü tamamlamıştır. Yüreğir Belediyesinde yapılan araştırmada söz konusu taşınmazlar ile alakalı herhangi bir ruhsat, iskan yada imar affı kaydının bulunmadığı tespit edilmiştir.

Taşınmazın kat irtifakı/mülkiyeti kurulmamış olup bağımsız bölüm niteliği taşımamaktadır. Yapılan ölçümlere göre; Zemin + 1 katlı betonarme bina bulunmakta olup zemin kat 100 m2 ve 1. Normal kat 110 m2 olmak üzere toplam 210 m2 alanlıdır. 

İmar Durumu ;

Ayrık Nizam Kaks:1,60 Hmax:40,50 yapılaşma koşullarına haizdir. Ancak konu taşınmazın bulunduğu ada bazında 18. madde uygulaması yapılacağı ve imar koşulları için 1000 m2 parsel şartı olduğu bilgisi alınmıştır. Yapılacak uygulama sonrası ada, parsel, konum ve  yüzölçümünde değişiklik oluşabileceği, hisseli hale gelebileceği ve şuyulanma riski bulunduğu belirtilmiştir.

Not: Taşınmazın 175/1181 hissesine denk gelen binanın 31,11 m2'si, arsanın ise 21 m2'si satılıktır. Arsa üzerindeki taşınmazın ruhsatı bulunmamaktadır. 

Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi, maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir. Alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Teklifin değerlendirme sonucu (onay/red) ortalama 3 - 4 hafta sürede, satıcı tarafından gelmektedir.


Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.