COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Şanlıurfa Haliliye Dağeteği Mahallesi'nde 1450 m2 Konut İmarlı Arsa

Bankadan 1450m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 17099
Metre Kare 1450m2
Ada 677
Parsel 7
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
TAKS 0.3
Emsal 1.5

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Dağeteği Mahallesi, 677 ada 7 parsel HALİLİYE / ŞANLIURFA

Uzman Görüşü

Yatırım amaçlı tercih edilen bölgede, Otoban bağlantı yoluna yakın konumda, Konut lejantına sahip olup, ayrık nizam, TAKS:0.30, KAKS:1.50, 1.450 m2 ARSA olması avantajıdır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz 677 ada 7parsel 1.450 m2 alana sahiptir. Taşınmaz geometrik olarak beşgen formda olup topografik olarak eğimli bir yapıya sahiptir. Parselin cephe genişliği yaklaşık 37,50 m olup, cephe derinliği ise 39,50 m’dir. Taşınmaz kuzey cepheden 22,00 m`lik yola, doğu cepheden 12,00 m'lik yola diğer cephelerden komşu parsellere cephelidir. Parselle ilgili tüm incelemeler mahallinde bölgesel olarak yapılmış olup, parselin sınırlarını belirleyen herhangi bir unsur bulunmamaktadır. Bahsi geçen imar yolları yerinde henüz açılmamıştır.

Ulaşım: Karaköprü Mehmet Hafız Bulvarı takip edilip, bulvar bitiminden Güzelyurt Köyü'nü geçtikten sonra yaklaşık 2.5 km ilerledikten sonra Dağeteği Köyü'ne varılır. Taşınmaz Dağeteği Köyü'nün yaklaşık 2500 m kuzeydoğusunda yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım özel araçlarla sağlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge tarıma dayalı gelir grubunun yaşamayı tercih ettiği bir bölge olup, bölge tarımsal alanda gelişmiştir. Bölgede nüfus yoğunluğu köy merkezindedir. Ayrıca çevresinde  Otoban bağlantı yolu, Güzelyurt Köyü, Örencik Köyü ve boş arsalar yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu Dağeteği Mahallesi geniş bir alanı kapsamaktadır. Bölgede yapılaşma henüz bulunmamakta olup, taşınmaza en yakın yapılaşma dubleks ve tribleks şeklinde inşa edilmiş Doktorlar Sitesi ve Yeşilurfa evleridir. Bölge şehir halkı tarafından gelecekle ilgili beklentiler kapsamında yatırım amaçlı olarak tercih edilmektedir. 

Not: Taşınmaz Haliliye Belediyesi'nde yapılan incelemede Bölgenin 1/1000 ölçekli Dağeteği revizyon uygulama imar planı içerisinde kaldığı öğrenilmiştir. Taşınmaz Konut lejantına sahip olup, ayrık nizam, 5 TAKS:0.30, KAKS:1.50, önden 5 m, yandan 3,50 m çekme mesafesine sahiptir. Parselin yeri bölgesel olarak tespit edilmiş olup, ilgili tüm tespitler kadastro ve Haliliye Belediyesi'nde yapılan araştırmalar ve yerinde bölgesel olarak yapılan incelemeler neticesinde belirlenmiştir. Parselin sınırlarını belirleyen herhangi bir unsur bulunmamaktadır. Taşınmaz herhangi bir yol, yeşil alan, sit alanı v.s. gibi faktörlerden etkilenmediği öğrenilmiştir.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.