0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
0.89 Konut Kredisine Uygun Gayrimenkulleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Sakarya Hendek Sümbüllü Mahallesi'nde 2+1 80 m2 Konut ve 3483 m2 Fındıklık

Bankadan 3 164m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
15496
Oda Sayısı:
3
Metre Kare:
164m2
Ada:
116
Parsel:
32
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Sobalı
Bina Yaşı:
31
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
1

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Sümbüllü Mahallesi, Akıncılar Mevkii, G25c.01b.2c Pafta, 116 Ada, 32 Parsel Hendek / SAKARYA

Uzman Görüşü

Köy yerleşik alanı sınırları içinde, asfalt yola ve toplu taşıma araçlarının güzergahına 250 metre mesafede, cins tashihinin yapılmış olması  avantajlarına sahip 3483.92 m2 arazi içerisinde 164.00 m2 MÜSTAKİL EV.

Açıklama

Özellikler: Mesken Binası: Tek katlı olup, yaklaşık 80 m2 alanlıdır. Bina dış cephesi boyalı olup, çatı örtüsü kiremittir. Mesken giriş kapısı ve iç kapılar ahşap, pencereler pvc doğramadır. Kuru hacimlerin zeminleri şap kaplı, duvarlar plastik boya ile boyalıdır. Islak hacimlerde zeminler ve duvarlar yarıya kadar seramik kaplıdır. Mutfak dolapları ahşap gövde mebran kapak, tezgahı mermer arası seramik kaplıdır. Meskenin Isıtma sistemi sobalıdır. Ahır binası projeye aykırı olup, betonarme olup, tek katlı ve 84 m2 alanlıdır. Taşınmaz projesine göre 80 m2 yerinde ise 164 m2 kullanım alanlıdır.

Taşınmaz 3.483,92 m2 alana sahip olup, geometrik olarak amorf yapıda ve hafif eğimli bir topografik yapıya sahiptir. Taşınmaz kuzey yönünden kadastral yola yaklaşık 32 metre cepheli olup, derinliği 100 metredir. Parselin diğer yönlerinde komşu parseller yer almaktadır. Hendek Belediyesi İmar Müdürlüğünde yapılan arşiv incelemelerinde taşınmaza ait herhangi bir yapı ruhsat, yapı kullanma izin belgesi veya mimari projeye rastlanmamıştır. Taşınmazın niteliği; Bir Katlı Betonarme Ev Fındıklık olup, Hendek Kadastro Müdürlüğünde incelenen taşınmaza ait kadastral paftada, parsel üzerinde; 80 m2 oturum ve 40 m2 teras alanlı 1 adet yapı işli vaziyettedir. Konu rapora göre; parsel üzerinde 1 adet kadastral paftası ve niteliği ile uyumlu yapı bulunduğu, ayrıca kaçak olarak inşa edilmiş 84 m2 alanlı ahır binası bulunduğu tespit edilmiştir. Parsel üzerinde bulunan boş alanlarda fındık ağaçları ekilidir. Taşınmazın ada parsel bazında konumunun doğruluğu kadastral paftalarından kontrolü yapılarak yerinin doğruluğu teyit edilmiştir. 

Ulaşım: Sakarya İli, Hendek İlçesi, Sümbüllü Mahallesi, Akıncılar Mevkii, G25c.01b.2c Pafta, 116 Ada, 32 Parselde yer almaktadır. Tarif olarak; Hendek İlçe merkezinde bulunan Çağlayan Caddesi üzerinden güney istikametinde ilerleyerek Hendek-Karadere Yoluna girilir ve ardından Otoyol alt geçidi yaklaşık 6,5km geçtikten sonra sağa dönülerek kadastral yola girilir, taşınmaz; bu yol bitiminde sağ kol üzerinde yer almaktadır. Taşınmazın konumlu olduğu Hendek ilçesi; Sakarya il merkezine 35km mesafede yer alan küçük bir yerleşim birimi olup, taşınmaz Hendek ilçe merkezine yaklaşık 12km mesafede yer almakta olup, orta düzey gelir seviyesine sahip, geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan yeri halk tarafından tercih edilmedir. Taşınmazın yakın çevresinde genellikle tarım arazileri, ormanlık alanlar, 1-2 katlı müstakil evler vb. bulunmaktadır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.