COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Sakarya Hendek Beylice Mahallesinde Benzin Deposu ve Çay Evi

Şirketten 2540m2

Özellikler

Satıcı Şirketten
Tapu no 13337
Metre Kare 2540m2
Ada 0
Parsel 118
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
Bina Yaşı 25
Isıtma Sistemi Diğer
Kat Sayısı 1

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 20
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Beylice Mahallesi, ġevket Mahallesi Mevkii, SakaryaDüzce Karayolu, 118 No’lu Parsel, Hendek / SAKARYA

Açıklama

Özellik: Sakarya ili Hendek İlçesi Beylice Mahallesi 118 parselde bulunan; bahçeli, kargir benzin deposu ve çay evi niteliğinde olan yapının üzerinde herhangi bir ipotek, haciz veya kısıtlayıcı şerh bulunmamaktadır ve imarlı arsa niteliğindedir. Halihazırda, parsel üzerinde ekonomik açıdan bir değer ifade etmeyen metruk durumda yapılar bulunmaktadır. Düzensiz çokgen biçiminde bir geometrik şekle sahiptir. Düz bir topografik yapıya sahiptir. Adapazarı-Düzce Karayolu'na yaklaşık 115 m cephesi bulunmakta olup diğer yönlerden komşu parsellere sınırdır. Parsel çevresi herhangi bir sınırlandırıcı ile çevrilmemiştir. Bölgede doğalgaz dışında tüm altyapı hizmetleri bulunmaktadır. Çevre aydınlatması bulunmamaktadır. 2018 yılında Emlak ve ÇT Vergisi 185 Tl'dir.

Ulaşım: Yakın çevresinde Beylice İlkokulu ve Beylice Camii, bahçeli müstakil köy evleri ile boş parseller bulunmaktadır.  Taşınmaz, Hendek ilçe Merkezi’ne yaklaşık 11,5 km mesafede yer almaktadır. Bölge, Alanya Belediyesi sınırları içerisinde yer almakta olup tamamlanmamış altyapıya sahiptir. 

Not: Sakarya ili Hendek İlçesi Beylice Mahallesi 118 Parsel tapuda 'kargir benzin deposu ve çay evi' niteliğindedir.Parsel, 08,09.2014 onay tarihli 1/25000 Ölçekli Kuzey ve Doğu Planlama Alt Bölgeleri Çevre Düzeni Planında 'Kırsal Yerleşim Alanı'nda yer almaktadır.1/25000 Çevre Düzeni Planına göre ; yapılaşma şartları;1-Emsal: 0,40 2-Kat Adedi: 2 3-Ön Bahçe: 5 m Yan Bahçe: 5 m Arka Bahçe: 5 m 'dir.Sakarya Büyükşehir Belediyesi Planlama Müdürlüğü'nde şifahane yapılan araştırmalarda rapor konusu parselin konumlandığı bölgeye ait 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planlarının bulunmadığı öğrenilmiştirSakarya Hendek Belediyesinden şifahen alınan bilgiye göre; 17.07.1995 yılında tapuya tescil edilen parsel İl Özel İdaresinin yetki sınırında bulunurken, parsele Petrol Ofisi ruhsatı verilmiştir.Daha sonra yetki İl Özel İdaresinden Sakarya Büyükşehir Belediyesine geçmiş ve parselin de içinde bulunduğu alan yetkili belediye tarafından 'Köy Yerleşik Alanı' ilan edilmiştir.Parsel köy yerleşik Alanı içinde 'Konut Alanı'nda kalmaktadır. 

Öneri: Bölgeye ilişkin Mevzi İmar planın olmadığı, planların yapılması durumunda parselin mevcut durumunun göz önünde bulundurulması için,Çalışma ruhsatını benzin deposu olarak aldığı, uzun yıllardır aktif olarak benzin deposu olarak kullanıldığı ve ekonomik ömrü boyunca sahip olduğu müktesep hakka sahip olduğu belirtilerek işlemlerin yapılabileceği düşünülmektedir.