COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Nevşehir Ürgüp Evka Mahallesinde 162 m2 Daire

Bankadan 3 + 1 162m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 12350
Oda Sayısı 3 + 1
Metre Kare 162m2
Ada 1026
Parsel 12
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 8
Kat Sayısı 2
Bulunduğu Kat 1
Bağımsız Bölüm 2

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

EVKA MAHALLESİ, 403. SOKAK, MEHMET ÖZTÜRK SİTESİ, NO: 19, KAT: 1, BAĞIMSIZ BÖLÜM NO: 2 ÜRGÜP / NEVŞEHİR

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

Tercih edilen bölge içerisinde, Oteller, okullar ve Resmi kurumlara çok yakın, Mehmet Dinler Bulvarına sadece 1 km, ŞIK VE ÖZEL MİMARİLİ, 3 oda salon ve 3 balkonlu 162.00 m2 ARA KAT DAİRE

Ulaşım:  Nevşehir İli, Ürgüp İlçesi, Evka Mahallesi, 403. Sokak, Mehmet Öztürk Sitesi, No: 19, Kat: 1, Bağımsız Bölüm No: 2 adresinde bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşmak için, Mehmet Dinler Bulvarı ve Başdere Caddesinin kesişim noktasından, Başdere Caddesi’ne girilip güneydoğu istikamette 800 m ilerlenir ve sola Derviş Günday Caddesine girilir ve kuzeydoğu istikamette yaklaşık 100m ilerlendikten sonra sağ tarafta 402 numaralı sokak ile kesişim noktasında değerlemeye konu mülkün bulunduğu binaya ulaşım sağlanır. Cephe olduğu yol asfalt olup, araç ve yaya trafiği bakımından orta yoğunluktadır. Bölge, kentin eski ve yeni yerleşim alanlarından olup, genellikle konut kullanımlı yapıların yoğun olduğu bir bölgedir. Bölgede yapılaşma süreci halen devam etmekte olup, doluluk oranı orta seviyededir. Taşınmazın çevresinde ayrık nizamda yapılaşmış bodrum+ zemin + 1 katlı ve bodrum+ zemin + 2 katlı konut kullanımlı binalar yer almaktadır. Ticari potansiyeli yaklaşık 1.000 m. mesafedeki Mehmet Dinler Bulvarı üzerinde orta ve küçük işletmeler şeklinde yapılanmıştır. Her türlü altyapı hizmeti belediye tarafından karşılanmaktadır. Sosyal donatı alanları yeterli seviyededir. Bölgeden kentin diğer bölgelerine ulaşım toplu taşıma araçlarıyla düzenli ve sürekli olarak sağlanmaktadır. Taşınmazın yakın çevresinde Mehmet Dinler İlk Okulu, Tepe Otel, Dinler Otel, Ürgüp Tesan Fen Lisesi ve Ahmet Yesevi Camii yer almaktadır.

Özellikler:  2 bağımsız bölüm numaralı mesken nitelikli taşınmaz ana yapının 1. katında, zemin kattan sağlanan bina girişine göre katta tek bağımsız bölüm konumunda bulunmaktadır. Onaylı mimari projesine göre brüt 162 m² kullanım alanlı taşınmaz, 3 oda, Salon, Mutfak, hol, WC, antre ve 3 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. 

Ana gayrimenkul 503,00,00 m2 yüz ölçümlü arsa üzerine, ayrık nizamlı, betonarme yapı türünde inşa edilen yapı, 3. Derece deprem bölgesinde olup, binada gözle görülen bir hasar tespit edilmemiştir. Meskenin bulunduğu bina, onaylı mimari projesine göre zemin + 2 normal kattan oluşmaktadır. Onaylı mimari projesine göre binanın zemin katında bina girişi, kazan dairesi ve 1 adet daire, 1.normal katta 1 adet daire, 2.normal katta 1 adet daire olmak üzere toplam 3 daire bulunmaktadır. Bina betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Dış cephesi yöresel Nevşehir taşıdır. Bina giriş kapısı demir doğramadır.

Not: 17/09/2012 tarihli Yapı Kullanım İzin Belgesi (İskan) bulunmaktadır.