Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Mersin Toroslar Yeşil Doğa Sitesi'nde 189 m2 Villa

Bankadan 5 + 1 189m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu:
Tahliye Edilmemiş
Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
23368
Oda Sayısı:
5 + 1
Metre Kare:
189m2
Ada:
136
Parsel:
1
Tapu Tipi:
Kat Mülkiyetli
Hisse Oranı:
Tam
Isıtma Sistemi:
Klima
Bina Yaşı:
25
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
1
İskan Tarihi:
22.11.1999
Ruhsat Tarihi:
17.12.1998

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Paylaşılır
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Kepirli Mah. Kepirli Küme Sok. Yeşil Doğa Sit. No:542 Kat:Zemin+1+Çatı D.No:16 Toroslar /Mersin

Açıklama

Özellikler: Gayrimenkul Mersin ili, Toroslar İlçesi, Kepirli Mahallesi, Kepirli Sokak, Yeşil Doğa Sitesi No:542 adresindedir.  Söz konusu taşınmaz 13477,18 m2 imar parseli üzerinde inşa edilmiş site de yer almaktadır. Söz konusu site alanı içerisinde ayrık nizam 30 adet blok bulunmaktadır. Ancak kat irtifakı kurulurken blok numarası verilmemiş olup, bağımsız bölüm olarak adlandırılmıştır. Her bağımsız bölüm içinde 1 adet tribleks mesken alanı yer almaktadır. Yapılar 1-2.........28-29-30 bağımsız bölüm olarak isimlendirilmiştir. Yapılar zemin kat üzeri 1 normal kat + çatı kattan oluşmaktadır. Her blok içinde 1 adet tribleks mesken alanı bulunmaktadır. Yapı ruhsatına göre site alanı içerisinde 30 adet dubleks mesken alanı bulunmaktadır. Sitede toplamda 30 adet bağımsız bölüm alanı bulunmaktadır. Site alanının çevre düzenlemesi tamamlanmış olup, çevresi bahçe duvarı ile çevrilmiştir. Bahçe alanı içerisinde açık otopark ve kamelya alanları bulunmaktadır. Bahçe alanı genel olarak ağaçlık durumdadır. Söz konusu taşınmaz 16 bağımsız bölüm olarak isimlendirilmiş yapıda yer almaktadır. taşınmaz site alanı içinde kuzeydoğu tarafta konumludur. Site girişine göre, site içerisinde sağ tarafta konumlu sokaktan kuzeydoğu istikametinde gidilince, sokağın en sonunda solda kalan taşınmazdır.  16 nolu b.b olan tribleks mesken yer almaktadır. Yaklaşık 25 yıllık olan ana gayrimenkul köşe parselde yer almakta olup, binanın bir cephesi Kepirli sokağa bakmaktadır. Ana gayrimenkul site içinde betonarme karkas yapı tarzında 3/A yapı sınıfında zemin kat + 1 normal kat + çatı kat halinde 3 katlı olarak inşa edilmiştir. Yapıda asansör bulunmamakta olup yapının dış cephesi dış cephe boyası ile boyanmıştır. Çatı tipi ahşap oturtma çatı üzeri kiremittir. 

Yeşil Doğa Sitesi içinde 16 B.B. nolu tribleks meskendir. Site içinde 30 adet yapı yer almaktadır. Her yapı alanı içinde 1 adet trileks mesken yer almaktadır. Taşınmaz ise yapıda tek olan 16 b.b dür. Site girişinin ilerisinde doğu kısımdadır. Siteye kuş bakışı bakıldığı kuzeyden güneye doğru 3. sıradaki en doğudaki, güneyden kuzey yönünde bakıldığında 2. sırada en doğudaki, batıdan doğu yönünde bakıldığı 9. sıradaki en arka kısımda kalmaktadır. 

16 nolu bağımsız bölüm projesinde ve mahallinde toplam 189 m2+25 m2 teras alanlıdır. 

Zemin Kat: Projesinde salon, mutfak, antre, tuvalet, iç merdiven, balkon hacimlerinden oluşmakta olup 61 m2 alanlıdır. Ayrıca 23 m2 teras alanı mevcuttur. Zemin katta batı cepheden bina girişi yer almakta olup kuzey yönünde teras alanı yer almaktadır. 

1. Kat: Projesinde 3 oda, banyo, antre, iç merdiven, 2 balkon bölümlerinden oluşmakta olup Brüt:~74 m2 kullanım alanlıdır. 

Çatı Kat: Projesinde çatı katta 2 oda, banyo, antre, iç merdiven, 1 balkon bölümlerinden oluşmakta olup Brüt: ~54m2 kullanım alanlıdır.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddederse teklif sürecinde ödediğiniz hizmet bedeli tarafınıza aide edilir. Dilerseniz aide gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Tapu.com'da yayınlanan mülklerle ilgili tüm bilgiler ekspertiz raporuna dayanmaktadır. Ekspertiz raporu, gayrimenkulün gerçek değerini belirlemek için yetkili kişi ya da kurumlar aracılığıyla hazırlanan analizdir. Ekspertiz raporu sonucunda tapu kayıtlarıyla ilgili bilgileri (şerh, ipotek, haciz, vb.), iskan durumunu, bina yaşını, metrekaresini, konumunu ve evin piyasa değerini öğrenmek mümkündür.