Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Mersin Akdeniz'de Şehir Merkezinde Hastaneye Uygun Komple Ticari Bina

Bankadan 3586m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
23367
Metre Kare:
3586m2
Ada:
89
Parsel:
77
Tapu Tipi:
Cins Tashihi
Hisse Oranı:
Tam
Bina Yaşı:
26
Isıtma Sistemi:
Diğer
Binadaki Toplam Kat Sayısı:
6
İskan Tarihi:
31.12.1997
Ruhsat Tarihi:
21.03.1997
Bağımsız Bölüm:
Avlulu Kuyulu Kargir Ev Ve Dükkan Ve Bahçe

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Paylaşılır
Teminat Bedeli:
% 10
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Kiremithane Mah. Dr. Cemalettin Tanrıöver Sok. No:7A Akdeniz/Mersin

Açıklama

Özellikler: Mersin İli, Akdeniz İlçesi Kiremithane Mahallesi, Doktor Cemalettin Tanrıöver sokak üzerinde yer alan eski ÖZEL DOĞUŞ HASTANESİ`dir.  Konu taşınmaz 806,00m2 yüz ölçümlü `Avlulu Kuyulu Kargir Ev Ve Dükkan Ve Bahçe `nitelikli taşınmazdır. Parsel geometrik olarak şekilsiz `Amorf` bir yapıya sahiptir. Parselin doğu cephesinden 10 m lik yola 23 m, cephesi bulunmaktadır. Parsel üzerinde betonarme karkas yapı tarzında bodrum+zemin+6 katlı yapı yer almaktadır. Ana taşınmazın dış cephesi doğu bölümü kompozit levha üzeri cam kaplama olup, kalan kısımlarda akrilik esaslı boyalıdır. Taşınmazın güney doğu cephesinde 2 adet giriş bulunmakta olup alüminyum doğrama camekandan imal edilmiştir. Taşınmaz içerisinde 1 adet hasta ve 1 adet servis asansörü planlanmış olup mahallinde sadece ray montajları bulunmaktadır. 

Yapı mevcut durumda inşai seviyeli olup inşaat seviyesi % 65`dir. 

Bodrum kat: Onaylı mimari projesine ve yerinde yapılan incelemelere göre 460,00 m2 brüt kullanım alanına sahip olup, Genel depo, ultrason odası, tomografi odası, morg, sonuç dağıtım odası, 2 adet doktor odası, personel soyunma odası, çamaşırhane, hidrofor ve jeneratör odası hacimlerinden oluşmaktadır. *Zemin kat: Onaylı mimari projesine ve yerinde yapılan incelemelere göre 468,00 m2 brüt kullanım alanına sahip olup Hastane girişi, kafeterya, lobby, danışma, kantin, vezne, alçı odası, acil servis, endoskopi odası, antre+hol, röntgen odası, karanlık banyo, 1 adet poliklinik, gözlem odası, labaratuar hacimlerinden oluşmaktadır. 

1. Normal kat: Onaylı mimari projesine ve yerinde yapılan incelemelere göre 468,00 m2 brüt kullanım alanına sahip olup Doğum odası, travay odası, küçük müdahale odası, hasta odası, kuvöz odası, 2 adet yarı steril alan, K.V.C yoğun bakım odası, 2 adet soyunma odası, K.V.C ameliyathane, dinlenme odası, reanimasyon odası hacimlerinden oluşmaktadır. 

2. Normal kat: Onaylı mimari projesine ve yerinde yapılan incelemelere göre 438,00 m2 brüt kullanım alanına sahip olup 9 adet poliklinik, emzirme odası, EKG odası, 11 adet banyo + wc, sağlık kurulu odası, antre + hol hacimlerinden oluşmaktadır. 

3. Normal kat: Onaylı mimari projesine ve yerinde yapılan incelemelere göre 438,00 m2 brüt kullanım alanına sahip olup 11 adet hasta odası, 11 adet banyo + wc, dinlenme odası, steril depo, antre + hol hacimlerinden oluşmaktadır. 

4. Normal kat: Onaylı mimari projesine ve yerinde yapılan incelemelere göre 438,00 m2 brüt kullanım alanına sahip olup 11 adet hasta odası, 11 adet banyo + wc, dinlenme odası, steril depo, antre + hol hacimlerinden oluşmaktadır. 

5. Normal kat: Onaylı mimari projesine ve yerinde yapılan incelemelere göre 438,00 m2 brüt kullanım alanına sahip olup Yemekhane, bulaşıkhane, bulaşık toplama alanı, mutfak, 2 adet depo, sekreter odası, 3 adet poliklinik, başhekim odası, müdür odası, eczane odası hacimlerinden oluşmaktadır. 

6. Normal kat: Onaylı mimari projesine ve yerinde yapılan incelemelere göre 290,00 m2 brüt kullanım alanına sahip olup Yoğun bakım odası, gözlem odası, yarı steril alan, koroner yoğun bakım odası, EKG odası, bilgi işlem, evrak ofisi, 3 adet wc hacimlerinden oluşmaktadır. 

Taşınmazın girişinde alüminyum doğrama kapı mevcut olup tüm katlarda zeminler şap beton kaplama duvarları boyasız durumdadır. Katları bir birine bağlayan betonarme merdiven mevcut olup merdiven zeminleri mermer kaplamadır. Merdiven korkulukları bulunmamaktadır. İç kapılalar ve pencereler sökülmüştür. Taşınmaz içerisinde elektrik tesisatı bulunmakta olup kablolar, vitrifiyeler ve armatürler sökülmüştür. Yapının 6. normal katında yer alan çatı sökülmüştür. Yapıda iç hacimlerde yer alan ara duvarların bir kısmının yerinde tahrip edilerek kaldırıldığı görülmüştür.

Not : Akdeniz Belediyesinde yapılan incelemede, 23.03.1984 tarih ve 2/22 sayılı, 3.340 m2 alanlı hastane için düzenlenmiş yeni yapı ruhsatı 21.03.1997 tarih 11/97-69/1984 sayılı, 3.586 m2 alanlı hastane için düzenlenmiş yeni yapı ruhsatı ve 31.12.1997 tarih 97/40-7/1 sayılı: 3.586 m2 alanlı işyeri için düzenlenmiş yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır.

Taşınmazın tadilata ihtiyacı vardır. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır. 

Tapu.com'dan Ticari Gayrimenkul Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.Satıcı teklifinizi reddettiğinde; teklif verdiğiniz mülkte platform kullanım bedeli varsa bu tutar hizmet bedelinizden düşülerek, yoksa hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.