COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Küçükçekmece Halkalı Merkez Mahallesinde 64 m2 Dükkan

Bankadan 64m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 11791
Metre Kare 64m2
Ada 0
Parsel 4911
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Bina Yaşı 21
Isıtma Sistemi Yok
Kat Sayısı 8
Bağımsız Bölüm A1-3
Bulunduğu Kat 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Halkalı Merkez Mahallesi, Eski Bağlar Caddesi, No:50J Küçükçekmece / İSTANBUL

Açıklama

Özellikler: A1 Blok 3 bağımsız bölüm numaralı dükkan, 1. bodrum katta kuzeyden güneye 4. sırada yer alan dükkandır. Kat irtifakına esas olan mimari projesine göre 54 m² alanda wc ve dükkan bölümlerinden oluşmakta olup, fiili durumda ise 64 m² alanlı hale getirilmiştir. Mahallinde dükkanın ön ve arka cephesine doğru yaklaşık 1,50 m konsol büyümesi yapılarak dükkanın toplamda 10 m² genişletildiği tespit edilmiştir. Söz konusu imalatlar tadilat ile mimari projesine uygun hale getirilebilir niteliktedir. Taşınmazda zeminler seramik kaplı olup duvarlar boyalıdır. Giriş kapısı ve cephesi alüminyum doğramadır. Otomatik kepenk bulunmaktadır. Dükkanın derinliği yaklaşık 14 m, cephesi yaklaşık 5 m'dir. Yol kotundan 8 merdiven aşağıda olup, batı cephesindeki caddeden düz girişlidir. Taşınmaz halihazırda boş vaziyettedir.
Taşınmazın yer aldığı bina, 2.192,73 m² yüz ölçümlü, düzgü geometrik yapıda ve kısmi eğimli arazi üzerinde bulunan, cepheleri 
imar yolları ve komşu parseller ile çevrili arsa üzerinde ayrık nizamda inşa edilmiş 2 bloktan, parselin batı cephesinde tekil olarak bulunan A1 bloktur. Bina 2 Bodrum + Zemin + 8 Normal katlı olarak B.A.K. yapı tarzında inşa edilmiştir. 22.04.1996 tarihinde onaylanmış olan kat irtifakına esas mimari projesinde 2.Bodrum katta sığınak, teknik hacimler ve depolar, 1. Bodrum katta blok girişi ve 6 adet dükkan, Zemin Katta 7 adet dükkan, 8 normal katın her birinde 2 adet daire olmak üzere toplam 29 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Blok girişi 1. bodrum katta binanın doğu cephesinden site içi sokaktan düz giriş olarak sağlanmaktadır. Binanın dış cephesi giydirme cephelidir ve yalıtım yapılmıştır.

Ulaşım: Mahmutbey-Atatürk Havalimanı Bağlantı Yolu(Basın Ekspres Yolu) üzerinde Yenibosna-İkitelli istikametinde ilerlenirken Halkalı mevkiine gelindiğinde bu istikametteki 2. kavşak olan Güneşli kavşağına girilir ve Halkalı tabelası takip edilerek Fatih Caddesi`ne çıkılır. Cadde üzerinde yaklaşık 1.3 m ilerlendikten sonra sağa dönülerek Çınarlıçeşme Sokak'a çıkılır. Sokak bitince sağa dönülerek Eski Bağlar Caddesi'ne çıkılır. Cadde üzerinde yaklaşık 275 m ilerlendiğinde sağ kolda taşınmaza ulaşılır. Ulaşımı 1. ve 2. Çevreyolları, Basın Ekspres Yolu ve ana caddeler ile yapılıp çevre ile bağlantısı iyidir. Yakın çevresi merkezi konut alanı olarak eski yapılardan oluşmakta olup, yer yer yeni inşa edilmiş binalar da görülmektedir. Taşınmazların bölge içerisindeki yeri ve konumu iyidir. Yakın çevresinde Arenamega Halkalı Kültür Ve Sanat Merkezi, Courtyard Hotel gibi röper noktaları bulunmaktadır. 

Not: 24/04/1996 tarihli yeni yapı ruhsatı bulunmaktadır.