COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Konya Selçuklu Buhara Mahallesi Marina Park Evlerinde Tripleks Villa

Bankadan 4 + 1 297m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12541
Oda Sayısı 4 + 1
Metre Kare 297m2
Ada 18291
Parsel 1
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
Isıtma Sistemi Diğer
Bina Yaşı 4
Kat Sayısı 3
Arsa Yüzölçümü 495

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

BUHARA MAHALLESİ, DOKUMALI SOKAK, MARİNA PARK EVLERİ, I BLOK / Dış Kapı No:26D Kat: ZEMİN KAT Kapı No:26D SELÇUKLU/ KONYA

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir işlemlerinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Kredi kullanarak satın alacağınız gayrimenkul için tapu devir işlemlerinde satıcı kurumuma ödeme yapılırken mutlaka bloke çek ile yapılması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız banka şubesindeki yetkili personeline bloke çek ile işlem yapılacağını dair teyid alarak işlemlere başlatmanız gerekmektedir.

Açıklama

"Gelişmekte olan bölgede yer almasıyla yatırım fırsatı sunan, LÜKS SİTE İÇERİSİNDE, Toplu taşıma güzergahlarına yürüme mesafesinde, 297 m2 kullanım alanlı (bodrum kat 92 m2, zemin kat yaklaşık 106 m2 ve 1 normal kat 99 m2 kullanım alanlı), Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumda, TRİPLEKS FIRSATI"

Ulaşım: Konya İli, Selçuklu İlçesi, Buhara Mahallesi, Dokumalı Sokak, Marina Park Evleri, I Blok, No: 26D, bodrum kat, zemin kat ve 1. normal katta yer alan 1 bağımsız bölüm numaralı tribleks meskendir. Taşınmaza ulaşım için: Selçuklu İlçesi ana arterlerinden olan; Demircan Caddesi, Edipoğlu Caddesi ve Hısım Sokak kesişiminde bulunan dönel kavşaktan kuzey istikametinde Edipoğlu Caddesine dönülür. Edipoğlu Caddesi üzerinde kuzey istikametinde yaklaşık olarak 425 metre ilerlenir ve sola Uğurlu Sokağa dönülür. Uğurlu Sokak üzerinde batı istikametinde yaklaşık olarak 220 metre ilerlenir ve devamında gelen Dokumalı Sokağa geçilir. Taşınmaz bu sokak üzerinde yaklaşık 625 metre ileride sol kol üzerinde kalan 18291 ada 1 parselde yer almaktadır. Taşınmazın yakın çevresi 1­2 katlı konut fonksiyonlu müstakil binalar, 1­2 katlı konut fonksiyonlu dubleks ve tribleks siteler ve boş arsalar bulunmaktadır. Bölge orta ve üst düzey gelir grubunun ikamet ettiği yerleşim yeridir. Taşınmazın yakın çevresinde: Buhara Parkı, Doğa Okulları, Mimar Sinan İlkokulu, Tevhit Camii, Hat Caddesi ve Edipoğlu Caddesi vb. kentsel donatılar ve çeşitli büyüklüklerde rekreasyon alanları bulunmaktadır.

Özellikler:  I Blok, 2 bağımsız bölüm nolu tribleks mesken kat irtifakına esas mimari projesine göre ana yapının bodrum, zemin kat, 1. normal kat ve çatı katında, I Bloğa doğu cephesi üzerinden bakıldığında binanın sol tarafında konumludur. Taşınmaz doğu, batı ve güney konumlu olup üç cephelidir. Onaylanmış mimari projesine göre yaklaşık 297 m2 kullanım alanlı (bodrum kat 92 m2, zemin kat yaklaşık 106 m2 ve 1 normal kat 99 m2 kullanım alanlı) olup, bodrum katında; 3 adet katı yakıt deposu ve hol hacimleri, zemin katında; antre, salon, mutfak, 1 adet oda, wc­lavabo ve 2 adet balkon hacimleri, 1. Normal katında ise; antre, banyo, 3 adet oda ve balkon hacimleri bulunmaktadır. Elektrik, su ve haberleşme tesisatları mevcut ve kullanılır durumdaki gayrimenkulün ısınma sistemi yapı ruhsatı belgesine göre kat kalorifer tesisatı ile sağlanmaktadır.

Taşınmazın yer aldığı parsel 9.909,00 m2 yüzölçümlü 18291 ada 1 parsel üzerinde, ayrık nizamda, betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir. Onaylı mimari projesine göre ve mahallen parsel üzerinde ayrık nizamda inşa edilmiş 13 adet blok yer almaktadır. Bloklar mimari projesinde A Blok, B Blok, C Blok, D Blok, E Blok, F Blok, G Blok, H Blok, I Blok, J Blok, K Blok, L Blok ve M Blok olarak inşa edilmiştir. A – B – C – D – E – F – G – H – I ve J bloklar bodrum, zemin, 1 normal kat ve çatı katı olmak üzere toplam 3'er kattan ve 2'şer adet bağımsız bölümden oluştuğu tespit edilmiştir. K ­ L ve M Blok ise ortak alan olarak inşaa edilmiştir. Taşınmaz parselin batısında bulunan I Blok da yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım I Blok güney cephesi üzerinde yer alan bina girişi üzerinden ve zemin kat seviyesinden sağlanmaktadır. I Blokta 2 adet bağımsız bölüm bulunmakta olup, her bağımsız bölüm için: bodrum katta; katı yakıt deposu ve kat holü hacimleri, zemin katında; daire giriş holü, antre, salon, mutfak, 1 adet oda, WC­Lavabo ve 2 adet balkon hacimleri, 1. Normal katında; antre, banyo, 3 adet oda, giyinme odası ve 1 adet balkon hacimleri yer almaktadır. I Blokta 2 adet tribleks mesken olmak üzere toplam 2 adet bağımsız bölüm mevcuttur. Site genelinde ise parsel üzerindeki 13 adet blokta toplam 20 adet tribleks mesken olmak üzere toplam 20 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu parsel çevresi betonarme bahçe duvarı ile çevrelenmiş olup çevre düzenlenmesi tamamlanmıştır. Vaziyet planına göre ve mahallen parsel üzerinde açık otopark alanı mevcuttur. Taşınmazın bulunduğu binanın dış cephesi akrilik esaslı dış cephe boyalıdır. Taşınmazın bulunduğu I Blok bina girişleri, bina bahçesi içinden, zemin kat seviyesinden ve binanın kuzey ve güney cephesi üzerinden sağlanmaktadır. Taşınmaz banka bilgisi dahilinde dışarıdan görülmüş olup, ana gayrimenkulün iç mekan özellikleri hakkında bilgi verilememektedir.

Not: 17/03/2015 tarihli Yapı Kullanım İzin Belgesi (İskan) belgesi bulunmaktadır.