SATILDI

Konya Selçuklu Bedir Mahallesi'nde 202 m2 Depolu Dükkan

 • Bankadan
 • 202 m2

Özellikler

  • Tapu no
   4181
  • Pafta
   133
  • Ada
   2792
  • Parsel
   156
  • Tapu Bilgisi
   Kat İrtifaklı
  • Bina Yaşı
   12
  • Isıtma Sistemi
   Kombili
  • Kat Sayısı
   2
  • Bağımsız Bölüm
   2
  • Bulunduğu Kat
   0

Ödeme Detayları

  • KDV
   % 0
  • Tapu Harcı
   Alıcı öder
  • Teminat Bedeli
   !
   % 5

Harita

Açıklama

Adres: Bedir Mahallesi, Ata Sokak, No:18A Selçuklu/Konya

Ulaşım: Taşınmaz, şehir merkezinin 4,2 km kuzeybatısında konumlu olup düzenli ve planlı olarak yapılaşan bir bölgede yer almaktadır. Taşınmazın etrafında 3­4 katlı apartmanlar ve boş arsalar mevcuttur. Taşınmazın cephe olduğu sokakta ticari hareketlilik ile yaya ve araç trafiği yok denecek kadar azdır. Taşınmaza ulaşım için, Zembili Caddesi, Hadimi Caddesi ve Ataseven Caddesi’nin kesiştiği kavşaktan, kuzeybatı yönündeki AtasevenCaddesi'ne girilerek, 150 m sonra sağdaki Ata Sokak’a dönülerek yolun 120 m devamında sol kolda değerleme konusu taşınmaza varılır. Taşınmazın yakın çevresinde; Ahmet Karaciğan İlkokulu, Mustafa Karaciğan Ortaokulu, Kent Plaza AVM, petrol istasyonu, park, market ve cami bulunmaktadır. Taşınmazın 120 m kuzeybatısındaki Ataseven Caddesi toplu taşıma araçlarının güzergahıdır.

Özellikler: Selçuklu Tapu Müdürlüğü’nde incelenen kat irtifakına esas onaylı mimari projesi ve mevcut durumuna göre değerleme konusu bağımsız bölümün bulunduğu binanın bodrum katında, değerleme konusu 2 bağımsız bölüm numaralı depolu dükkan eki depo ve 6 adet depo; zemin katında bina girişi, 1 bağımsız bölüm numaralı mesken ile değerleme konusu 2 bağımsız bölüm numaralı depolu dükkan; 1.normal katında 3 ve 4 bağımsız bölüm numaralı meskenler; 2.normal katında 5 ve 6 bağımsız bölüm numaralı meskenler olmak üzere toplam 6 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi yalıtımsız ve cam mozaik kaplama olup, giriş holü, kat holleri ve iç merdivenlerde yer döşemesi mermer kaplamalı, duvarlar bina giriş holünde mermer kaplama, kat holleri ve merdivenlerin h:1,20 m sinde cam mozaik kaplama, kalan bölümler ve tavanlarda sıva alçı üzeri boyalıdır. Bina giriş kapısı camlı alüminyum doğrama, merdiven korkulukları demir doğramadır. Binada bireysel doğalgaz ısıtma sistemi bulunmakta olup, asansör mevcut değildir. Bina girişi projesine ve mevcut duruma göre binanın kuzeybatı cephesinden ve zemin kat kotundan sağlanmaktadır. 

Söz konusu 1/6 arsa paylı, 2 bağımsız bölüm numaralı depolu dükkan, Selçuklu Tapu Müdürlüğü'nde incelenen kat irtifakına esas onaylı mimari projesine ve mevcut duruma göre; bina ana giriş kapısı yönünden bakıldığında sağ tarafta konumlu olup, binanın güneybatı cephesindeki Ata Sokak üzerinden bakıldığında ise ön cephede konumlu olup, blok ve bağımsız bölüm bazında konumunun doğruluğu teyid edilmiştir. Taşınmaz, onaylı mimari projesi üzerinde yapılan incelemelere göre brüt 202 m2 (zemin kat = 98m2 + bodrum kat = 104 m2) alanlıdır. Taşınmaz projesine göre zemin katta dükkan, mutfak ve wc, bodrum katta ise depo hacimlerinden müteşekkildir. Mahallinde alan artışı olmadan alüminyum doğrama imalatı ile giriş holü ve ofis bölümü oluşturulduğu ve taşınmazın boş olduğu görülmüştür. Taşınmaz, Ata Sokak’a yaklaşık olarak 9,0 m cephelidir. Taşınmaz girişi zemin kattan, güneybatı cepheden ve Ata Sokak'tan sağlanmaktadır. Taşınmazın vitrini ve dış kapısı alüminyum doğrama olup, mutfak ve wc kapısı ahşap doğramadır. Zeminler dükkan ve mutfakta laminant parke, wc ve depoda seramik kaplama, duvarlar mutfak ve wc de seramik kaplama, dükkanda saten alçı üzeri boyalı, depoda sıva üzeri boyalıdır. Taşınmazda ısınma doğalgaz kombi ile panel radyatörlü olarak sağlanmaktadır. Taşınmaz geniş kullanım alanlı olup, sokak cepheli dükkandır.

Gizle Hepsini Gör