1 TL'den Başlayan Açık Artırma Fırsatları İçin Tıklayın!

Konya Meram Müsiad Konutları'nda 230 m2 Daire

Bankadan 4 + 1 230m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş
Satıcı Bankadan
Tapu no 17810
Oda Sayısı 4 + 1
Metre Kare 230m2
Ada 21171
Parsel 5
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 24
Kat Sayısı 5
İskan Tarihi 19.10.2005
Ruhsat Tarihi 31.12.1997
Bulunduğu Kat 2
Bağımsız Bölüm 5. Blok-11

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 0
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Konya İli, Meram İlçesi, HAVZAN Mahallesi, Müsiad Konutları 5 Blok, 2. Kat, 11 nolu Bağımsız Bölüm

Uzman Görüşü

Taşınmaz Meram ilçesinin en çok talep gören ve çoğunlukla üst gelir grubunun tercih ettiği ve lüks site sayısının yüksek olduğu bölgesinde, Vali Necati Çetinkaya Ortaokulu ve Konya Tren Garı'na yakın konumda, PEYZAJLI LÜKS SİTE İÇERİSİNDE Brüt 226,00 m2 ARA KAT İSKANLI DAİRE olması sebebiyle avantajlıdır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz 5. Blok, 2. Kat, 11 bağımsız bölüm numaralı mesken; mimari projesine göre yaklaşık brüt 230 m2 kullanım alanına sahiptir. Binaya giriş cephesinden bakıldığında sağ kolda, arka cephede konumlu olup güneydoğu ­ kuzeydoğu cephelidir. Onaylı mimari projesine göre 4 adet oda, salon, mutfak, kiler, antre, hol, lavabo, wc, duş, 2 adet banyo ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Yapıda 1 adet asansör bulunmaktadır.

Taşınmazın bulunduğu ana taşınmaz 19956.16 m2 yüzölçümlü 21171 ada 5 parsel numaralı arsa üzerinde blok nizam, 5 blok olarak betonarme yapı tarzında inşa edilmiştir. İncelenen onaylı mimari projesinde blok isimlerinin vaziyet planında yazmadığı, aplikasyon planında yazdığı görülmüştür. Blok isimlendirmeleri parselin kuzeybatısından başlatılmış olup güneye doğru arttırılmış, parselin kuzeydoğusundaki tek blok ile bitirilmiştir. Taşınmazın bulunduğu 5.Blok parselin kuzeydoğusunda konumludur. 5.Blok zemin kat kotundan güneybatı cepheden verilmiş 1 adet girişten oluşmuştur. 5.Blok bodrum + zemin kat + 5 normal kat olmak üzere toplam 7 kattan oluşmaktadır. Bodrum katında ortak kullanım alanları, zemin ve normal katların her birinde 4'er adet mesken olmak üzere toplam 24 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Taşınmazın yer aldığı binanın dış cephesi dış cephe boyası boyalıdır. Bina giriş kapısı camlı alüminyum doğramadır. Blok içerisinde yerler ve merdiven basamakları fayans kaplı, duvarlar dekoratif duvar kağıdı kaplı ve tavanlar dekoratif asma tavanlıdır. Yapıda 1 adet asansör bulunmaktadır. Binanın ısınması yapı ruhsatında doğalgaz yakıtlı kombi ısınma sistemlidir. Parsel sınırını sınırlayıcı perde duvar üstü demir parmaklık bulunmaktadır. Sitede özel güvenlik, spor alanları vs gibi özellikler bulunmaktadır.

Ulaşım: Taşınmaz, Havzan Mahallesi, Yenisantralelektrik Caddesi, Müsiad Konutları, 5.Blok, 2.kat, No: 32/11 adresindedir. (UAVT NO: 2376424061) Taşınmazın bulunduğu ana taşınmaz; Ebussuudefendi Caddesi ile Yenisantralelektrik Caddesi kesişiminden kuzeydoğu yönde Yenisantralelektrik Caddesi üzerinden yaklaşık 280 m ilerlendiğinde sağ kolda konumlu 21171 ada 5 parsel üzerinde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım yakın mesafeden geçen toplu taşıma araçları ve özel araçlarla sağlanabilmektedir. Gayrimenkulün çevresi, genellikle üst orta gelir durumuna hitap eden konut amaçlı kullanımın yaygın olduğu, ana arter üzerinde ticari kullanımın olduğu bir bölgedir. Taşınmazın yakın çevresinde; Vali Necati Çetinkaya Ortaokulu, Havzan Yeşil Cami, Konya Tren Garı, Konya Beyhekim Eğitim ve Araştırma Devlet Hastanesi, Ebussuudefendi Caddesi ile Yenisantralelektrik Caddesi yer almaktadır. Bölgede iç kesimlerde 2­4 katlı, 5­7 katlı konutlar, 10­12 katlı 1­5 yaşlarındaki konutlar bulunmaktadır. Bölgede altyapı faaliyetleri tamamlanmıştır.

Not: 31.12.1997 Tarih 9/40 no.lu Yeni Yapı Ruhsatı ve 19.10.2005 Tarih 4/4 no.lu Yapı Kullanma İzin Belgesi(iskan) bulunmaktadır. 

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.