COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Kocaeli Derince Çavuşlu Mahallesi'nde 10 Dönüm Tarla

Bankadan 10086m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 15327
Metre Kare 10086m2
Ada 300
Parsel 10
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Kocaeli İli, Derince İlçesi, Çavuşlu Köyü, Okçuoğlu Mevkii, 300 Ada 10 Parsel

Uzman Görüşü

Taşınmazın kadastral yola cepheli olması, köşe parsel olması, parselin yaklaşık dörtgen şeklinde olması, parselin kadastro yoluna cepheli olması nedeni ile 250 m2 yi geçmemek koşulu ile 2 katlı konut amaçlı veya parselin %25 ine tarımsal amaçlı yapı yapılabilecek olması taşınmazın avantajıdır.

Açıklama

Özellikler: Taşınmaz dikdörtgen formunda genel itibariyle az eğimli bir topografyaya sahip olmakla beraber kuzeydoğusunda dere yatağı olması sebebiyle 2-3 metre arası değişen kot farkları bulunmaktadır. Tarlanın % 20 lik kısmında Ağaç bulunmakta olup kalan %80 kısmında ise doğal bitki örtüsü yer almaktadır. Taşınmazın manzarası bulunmamakta olup, sulama imkanı bulunmamaktadır. Parsel eğimli bir az arazi yapısında sahip olup, çit, duvar v.b. sınırını belirleyici herhangi bir malzeme bulunmamaktadır Kadastral Yol Cephesi Parselin güneydoğusundan ~182 metre ve kuzeydoğusundan 65 metre kadastral yol cephesi bulunmakta olup diğer yönlerden komşu parseller ile sınırlıdır. Cephesi olduğu yollar açılmadığından ulaşım için elverişsizdir.  Taşınmazın sulama imkanı bulunmamaktadır.

Ulaşım: Kocaeli İli, Derince İlçesi, Çavuşlu Mahallesi sınırları içerisinde konumlu 300 ada 10 nolu parseldir. Taşınmaza ulaşım için Derince İlçesi Sevindikli Mahallesinde bulunan Kuzey Marmara Otoyolu kavşağından Sevindikli Merkez Küme Evleri sokak üzerinde doğu yönde hareket edilir. 580 m sonra gelen yol ayrımından sola dönülerek Karayakuplu Mahallesi Küme Evleri sokağına girilir. 4 Km devam edilerek Çarlık Mahallesi içerisinden geçilerek Sağa dönülür ve Kazımlar Mevki yolu üzerinde 1,20 Km ilerlenir ve sola dönülür. 730 m sonra sağa dönülür, Çavuşlu Karakadılar ve Çavuşlu İshakçıları mahalleri içerisinden geçilir ve İshakçılar Muharremli mevkiine gelindiğinde sola dönülür ve kadastro yoluna girilir. Taşınmaz 1,75 Km ileride solda 300 ada 10 parsel numarasına kayıtlı toprak yoldan içeride yer alan 2. parseldir. Taşınmazın yakınında, taşınmaza eş ve benzer özelliklerde, tarım arazileri yer almaktadır.

Not: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 16.01.2009 tarihli 1/25.000 Nazım İmar Planına göre diğer tarım alanında kalmakta olup; parselin kadastro yoluna cepheli olması nedeni ile 250 m2 yi geçmemek koşulu ile 2 katlı konut amaçlı veya parselin %25 ine tarımsal amaçlı yapı yapılabileceği bilgisi alınmıştır.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.