COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İzmir Konak Kılıç Reis Mahallesinde 3 Katlı Bina

Bankadan 8 273m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş
Satıcı Bankadan
Tapu no 11756
Oda Sayısı 8
Metre Kare 273m2
Ada 644
Parsel 29
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Yok
Bina Yaşı 65
Kat Sayısı 3
Arsa Yüzölçümü 134

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli % 3
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Kılıç Reis Mah. Halil Rıfatpaşa Cad. No:241 Konak/İzmir

Önemli Bilgilendirme

Tüm Dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen COVID-19 virüs salgını döneminde yaşanan operasyonel değişiklikler nedeniyle tapu devir süresinin uzamasına neden olmaya başlamıştır. Teklif vermeyi düşündüğünüz bu gayrimenkulün tapu devir işlemleri için net bir tarih verilememektedir. Kredi kullanacak olan üyelerimiz kredi ön onay aldıktan sonra kredi kullanıma başlatılmamasına önemle rica ederiz. 

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaz İzmir ili Konak ilçesi, Kılıç Reis Mahallesi, Halit Rıfat Paşa Caddesi, No: 241 açık adresinde yer almaktadır. İzmir Tarihi Asansörün bulunduğu caddenin Güney cephesinde yani bir üst caddesinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu sokak 2-5 kat arası eski binaların bulunduğu bir bölgedir. Yakın çevresinde, İzmir Tarihi Asansör, Kemal Reis İlkokulu, Karataş tramvay durağı, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı, Karataş Lisesi bulunmaktadır.

Özellikler: Gayrimenkul 644 ada 29 nolu 134,50 m2 . parsel üzerinde konumludur. Topoğrafik olarak düz bölgededir. Geometrik olarak T şeklindedir. Tapu kayıtlarında, "Altında iki dükkan bulunan kargir ev" vasıflıdır. Parselin üzerinde zemin + 2 normal kattan oluşan bina bulunmaktadır. Parsel üzerindeki yapı +50 yıllıktır. Projesine göre zemin katta 2 adet dükkan ve bina girişi, diğer 2 normal katta her katta 1'er adet mesken bulunmaktadır. Numarataj krokisine göre 241/A nolu dükkan, projesine göre tek hacimden oluşmakta olup brüt 18 m2 alanlıdır. 241/B nolu dükkan projesine göre tek hacimden oluşmakta olup yaklaşık brüt 23 m2dir. 1. ve 2. katta bulunan meskenler projesine göre hol, 2 oda, salon mutfak, wc, banyo ve balkon hacimlerinden oluşmakta olup brüt 81 m2 kullanım alanına sahiplerdir. Arsa üzerinde kat holleri dahil toplam 237 m2 kapalı alan bulunmaktadır. 

Taşınmazın onaylı mimari projesi ile konum ve plan olarak uyumluluğu tespit edilememiştir. Taşınmaza, incelenen mimari projesine uygun inşa edildiği kabulü ile yasal kullanım alanı üzerinden değer takdir edilmiş olup iç hacimlerin görülememesi sebebiyle standart olarak kabul edilmiştir.

Not: Güncel imar durumunda kısmen 5 katlı konut alanı, kısmen yol alanında kalmakta olup, Düzenleme Sahası içinde kalmaktadır.Düzenleme işlemi bittikten sonra ada parsel sınırlarında değişiklik olabilir.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.