COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İstanbul Maltepe Newada Sitesi'nde İskanlı 2+1 Teraslı Daire

Bankadan 2 + 1 125m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 15151
Oda Sayısı 2 + 1
Metre Kare 125m2
Ada 16659
Parsel 88
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Merkezi
Bina Yaşı 6
Kat Sayısı 30
İskan Tarihi 11/06/2015
Ruhsat Tarihi 23/11/2011
Bulunduğu Kat 1
Bağımsız Bölüm B-6

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Altayçeşme Mahallesi Saldıray Sokak Newada Sitesi B Blok No:8B Daire:6 Maltepe/İstanbul

Uzman Görüşü

D100, Minibüs Caddesi ve Sahil Yoluna yakınlığıyla cazip, orta ve üstü gelir grubuna hitap eden nezih muhitte, açık ve kapalı havuz, kapalı otopark, sauna, fitness salonu ve hamam imkanlarıyla göz dolduran lüks sitede, 2 oda 1 salon 95 m2 + 30 m2 alanlı açık teras ara kat daire; merkezi konumu ve kolay  ulaşılabilirliği­, iskanlı olması ve nitelikli bina içerisinde yer alması avantajlarına sahiptir.

Açıklama

Özellikler: Bina dış cephesi seramik kaplı, her iki bloğun ortasında giriş alanı oluşturulmuş camlı alüminyum doğramadan imal edilmiştir. Bina girişi, kat arası zeminler seramik kaplı, merdivenler mermer kaplı, bina içi duvarlar kısmen saten boyalı, kısmen kağıt kaplıdır. Binada 3 adet asansör mevcuttur. Site bünyesinde 7/24 güvenlik, spor salonu, basketbol sahası, havuz, çocuk oyun alanı, süs havuzları bulunmaktadır.

6 bağımsız bölüm numaralı daire mimari projesine göre, zemin kattan ve parselin güney cephesinden olan bina girişine göre, 1. katta ve sol­arka cephede yer almaktadır. Konu taşınmaz mimari projesine göre salon + mutfak, 3 adet oda, 2 adet banyo ve koridor alanlarından oluşmakta olup projesine göre yasal kullanım alanı brüt 125 m² dir. Projesiyle alan (büyüklük) olarak uyumlu değildir. Projesindeki mutfak + salon hacminden yaklaşık 30m2 lik alanı bitişik bağımsız bölümün alanına dahil edilmek suretiyle küçülme yapıldığı tespit edilmiştir. Mevcut durumda brüt 95m2 alanlı olup 2 adet oda, salon, 2 adet banyo, koridor ve salon + mutfak hacimlerinden oluşmaktadır. Ayrıca projesinde teras çatı olarak görülen hacimden yaklaşık 30m2 alan taşınmazın terası olarak kullanımındadır. Taşınmazın duvarları saten boyalı, tavanlarına plastik boya uygulanmış, banyo zeminleri seramik kaplı olup, oda, koridor ve salon + mutfak zeminleri laminant parke döşenmiş, mutfak dolapları hazır dolap, tezgahı mdf olarak imal edilmiştir. Daire giriş kapısı çelik ve iç kapılar panel kapı, pencere doğramaları alimünyum doğramadır.

 Ulaşım: İstanbul ili, Maltepe İlçesi, Altay Çeşme Mahallesi, Saldıray Sokak üzerindeki, 8B kapı numaralı Newada Sitesi, 1. katında yer alan 6 bağımsız bölüm nolu dairedir. Taşınmazın bulunduğu bölgede çoğunlukla orta gelir düzeyine sahip kişilerce kullanılan konut olarak kullanılan apartman şeklinde, ayrık nizamda, 6­8 katlı betonarme yapım sistemiyle inşa edilmiş binaların bulunduğu gözlemlenmiştir. Taşınmazın yakın çevresinde Maltepe Kaymakamlığı, Adatepe Turkuaz Sitesi, Maltepe Halil İbrahim Kız Öğrenci Yurdu, Fide Okulları, Bağdat Caddesi (minibüs caddesi) Maltepe Belediyesi bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşım, özel araçla kolayca sağlanabildiği gibi toplu taşıma araçları ile de sağlanabilmektedir. Maltepe Belediyesi sınırları içinde kalıp herhangi bir alt yapı sorunu bulunmamaktadır.

 Not: 23.11.2011 tarih, 14­13 numaralı yeni yapı ruhsatı ve 11.06.2015 tarih ve 2015/4­ 40 numaralı yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.