COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İstanbul Küçükçekmece İnönü Mahallesinde 2+1 75m2 Daire

Bankadan 2 + 1 75m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş i
Satıcı Bankadan
Tapu no 12163
Oda Sayısı 2 + 1
Metre Kare 75m2
Ada 549
Parsel 8
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 4
Kat Sayısı 2
Bulunduğu Kat 0
Bağımsız Bölüm 3

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

İnönü Mahallesi, 1. Arıkuşu Sokak, No:5, Zemin Kat, D:3 Küçükçekmece / İSTANBUL

Açıklama

Eğitim ve sağlık kurumlarına ve Kültür Merkezine çok yakın mesafede, merkezi konumlu, KAT MÜLKİYETLİ BİNADA, pencereleri güvenlik demirli, 2 oda salon 75.00 m2 YÜKSEK GİRİŞ DAİRE
Özellikler: 3 no.lu bağımsız bölüm; binanın zemin katında, bina girişine göre sağ tarafta konumlu olan dairedir. Taşınmaz projesinde antre, salon, 2 oda, mutfak, banyo ve WC hacimlerinden oluşmakta olup, brüt olarak ~75 m² büyüklüğe sahiptir. Daire içine girilmemiştir. Konu mülk kat, kattaki konum, brüt alan ve iç mekan düzenlemesi olarak mimari projesi ile uyumlu olduğu kabul edilmiştir.
Taşınmaz; 208,31 m² yüz ölçümüne sahip, 549 ada 8 no.lu parsel üzerine, bitişik yapı nizamında, betonarme yapı tarzında inşa edilmiş, bodrum kat, zemin kat, 2 normal kat ve çatı piyesi katı olmak üzere toplam 4 kattan oluşan bina içerisinde yer almaktadır. 09.05.2006 tarih 2006/1531 sayılı mimari projesine göre binanın bodrum katında 2 adet daire, zemin katında 1 adet dükkan ve 1 adet daire, normal katların her birisinde 2 adet daire olmak üzere, ana gayrimenkul içerisinde toplam 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır ve 2. normal katta konumlu daireler çatı piyesi katı ile dubleks olarak projelendirilmiştir. Mimari projesinde ve mevcutta bina girişi; zemin kat seviyesinde ve yapının 1. Arıkuşu Sokak’a bakan doğu cephesinde çözümlenmiştir. Numarataj; bodrum kattan başlatılmıştır. Binanın dış cephesi mozaik kaplama olup, apartman giriş kapısı demir doğramadır.
Ulaşım: D100 Karayolu üzerindeki Çobançeşme Köprülü Kavşağı kullanılarak Mahmutbey 
Yeşilköy Bağlantı Yolu'na giriş yapılır ve Halkalı tabelaları takip edilerek önce Fatih Caddesi’ne dönülür. Ardından önce Sefaköy daha sonra da Güneşli Tabelaları takip edilerek Muammer Aksoy Caddesi’ne bağlanılır. Cadde takip edilerek gelinen Nasrettin Hoca İlkokulunun yanından sağ taraftaki 3.Okul Sokak’a dönülür ve sokağın sonundan da sırasıyla sol taraftaki Erler Sokak’a, ardından da sağ taraftaki ikinci sokak olan 3.Lale Sokak'a dönülür. Sokağı sağ taraftan kesen ilk sokak olan 1.Arıkuşu Sokak’a dönülerek taşınmaza erişim sağlanabilmekte olup, 5 dış kapı numaralı

bina sol taraftaki 3. binadır. Bölgeye toplu taşıma araçları ile erişim; Muammer Aksoy Caddesi üzerinden sağlanabilmektedir. Bölge; orta gelir grubuna mensup bireylerin ikamet ettiği, yoğunlukla blok yapı nizamında ve betonarme yapı tarzında, 3­5 katlı inşa edilmiş, genel olarak konut fonksiyonlu kullanılan yapıların yer aldığı bir yerleşim alanıdır. Konu mülkün yakın çevresinde; Merve Camii, Nasrettin Hoca İlkokulu, Sefaköy 100.Yıl İlkokulu, Küçükçekmece Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yer almaktadır.
Not: 19/03/2015 tarihli yapı kullanma izin belgesi bulunmaktadır.