COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

İstanbul Kadıköy Caferağa Mahallesi'nde Hisseli Bina

Vakıftan 8 165m2 Tahliye Edilmemiş

Özellikler

Tahliye Durumu Tahliye Edilmemiş
Satıcı Vakıftan
Tapu no 15450
Oda Sayısı 8
Metre Kare 165m2
Ada 159
Parsel 22
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
Isıtma Sistemi Kombili
Bina Yaşı 60
Kat Sayısı 4
Ruhsat Tarihi 28/06/1960
Arsa Yüzölçümü 131

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Caferağa Mahallesi 159 ada 22 parsel

Açıklama

Özellik: mimari projeye göre; ana taşınmaz toplam 8 adet bağımsız bölümden oluşmaktadır. Bodrum katında; 1 adet mesken ve sığınak, zemin katında; bina girişi, 1 adet mesken ve 1 adet dükkan, normal katların her birinde birer adet mesken, çatı katında bir adet mesken bulunmakta olup toplam 8 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. 1'i ticari 7 tanesi konut olan 8 tane bağımsız bölümün her birinin 1/4 hissesi satılıktır. Her bir bağımsız bölümün 1/4 hissesini ayrı olarak da satın alabilirsiniz. 

 1 bağımsız bölüm numaralı mesken, 7/100 arsa paylı bodrum kat, kuzeybatı cepheli olup kattaki tek daire olarak konumlanmaktadır. Mimari projesine göre antre, hol, 2 oda, mutfak, banyo ve WC bölümlerinden oluşmakta olup brüt 60 m² kullanım alanlıdır. Taşınmaz hali hazırda kiracı tarafından kullanılmaktadır. Taşınmazın 1/4 Hissesi satılıktır. Satılık hisse 117.500 TL'dir. 

 2 bağımsız bölüm numaralı mesken, 8/100 arsa paylı zemin kat, kuzeybatı cepheli olup bina ana girişine göre arka tarafta yer almaktadır. Mimari projesine göre antre, hol, 2 oda, mutfak, banyo, WC ve balkon bölümlerinden oluşmakta olup brüt 64 m² kullanım alanlıdır, taşınmazın mahallinde yapılan incelemede, balkon hacminin mutfak ve banyo hacimlerine dahil edildiği tespit edilmiştir. Taşınmazın oda ve salon zeminleri laminant parke, ıslak mekan, antre, hol, balkon ve mutfak zeminleri seramik kaplamadır. Duvarlar plastik boyalı, ıslak mekan duvarları kısmen seramik kaplı ve kısmen de boyalıdır. Pencereler PVC, iç kapılar eski tip ahşap kapı ve dış kapı ise çeliktir. Taşınmazda ısıtma sistemi olarak kombi kullanılmaktadır. Taşınmaz hali hazırda kiracı tarafından kullanılmaktadır. Taşınmazın 1/4 Hissesi satılıktır. Satılık hisse 250.000 TL'dir.

 3 bağımsız bölüm numaralı mesken, 16/100 arsa paylı 1.normal kat, kuzeybatı ve güneydoğu cepheli olup kattaki tek daire olarak konumlanmaktadır. Mimari projesine göre antre, hol, salon, 2 oda, mutfak, banyo, WC ve balkon bölümlerinden oluşmakta olup brüt 103 m² kullanım alanlıdır. Değerleme konusu taşınmazın mahallinde yapılan incelemede, balkon hacminin mutfak ve banyo hacimlerine dahil edildiği tespit edilmiştir. Taşınmazın oda ve salon zeminleri ahşap parke, ıslak mekan zeminleri seramik kaplamadır. Duvarlar plastik boyalıdır, ıslak mekan duvarları kısmen seramik kaplı ve kısmen de boyalıdır. Pencereler PVC, iç kapılar eski tip ahşap kapı ve dış kapı ise çeliktir. Taşınmazda ısıtma sistemi olarak kombi kullanılmaktadır. Taşınmaz hali hazırda boş durumdadır. Taşınmazın 1/4 Hissesi satılıktır. Satılık hisse 212.500 TL'dir. 

 4 bağımsız bölüm numaralı mesken, 2.normal kat, 16/100 arsa paylı kuzeybatı ve güneydoğu cepheli olup kattaki tek daire olarak konumlanmaktadır. Mimari projesine göre antre, hol, salon, 2 oda, mutfak, banyo, WC ve balkon bölümlerinden oluşmakta olup brüt 103 m² kullanım alanlıdır. Taşınmaz hali hazırda kiracı tarafından kullanılmaktadır. Taşınmazın 1/4 Hissesi satılıktır. Satılık hisse 200.000 TL'dir. 

 5 bağımsız bölüm numaralı mesken, 16/100 arsa paylı 3.normal kat, kuzeybatı ve güneydoğu cepheli olup kattaki tek daire olarak konumlanmaktadır. Mimari projesine göre antre, hol, salon, 2 oda, mutfak, banyo, WC ve balkon bölümlerinden oluşmakta olup brüt 103 m² kullanım alanlıdır. Taşınmaz hali hazırda kiracı tarafından kullanılmaktadır. Taşınmazın 1/4 Hissesi satılıktır. Satılık hisse 185.000 TL'dir. 

 6 bağımsız bölüm numaralı mesken, 16/100 arsa paylı 4.normal kat, kuzeybatı ve güneydoğu cepheli olup kattaki tek daire olarak konumlanmaktadır. Mimari projesine göre antre, hol, salon, 2 oda, mutfak, banyo, WC ve balkon bölümlerinden oluşmakta olup brüt 103 m² kullanım alanlıdır, taşınmazın mahallinde yapılan incelemede, balkon hacminin mutfak ve banyo hacimlerine dahil edildiği tespit edilmiştir. Taşınmazın oda ve salon zeminleri laminant parke, ıslak mekan, antre, hol, balkon ve mutfak zeminleri seramik kaplamadır. Duvarlar plastik boyalıdır, ıslak 7 mekan duvarları ise kısmen seramik kaplı ve kısmen de boyalıdır. Pencereler PVC, iç kapılar eski tip ahşap kapı ve dış kapı ise çeliktir. Taşınmazda ısıtma sistemi olarak kombi kullanılmaktadır. Taşınmaz hali hazırda kiracı tarafından kullanılmaktadır. Taşınmazın 1/4 Hissesi satılıktır. Satılık hisse 185.000 TL'dir.

 7 bağımsız bölüm numaralı mesken, 13/100 arsa paylı çatı katı, kuzeybatı ve güneydoğu cepheli olup kattaki tek daire olarak konumlanmaktadır. Mimari projesine göre antre, 2 oda, mutfak, kiler, banyo ve balkon bölümlerinden oluşmakta olup yasal durumuna göre brüt 57 m² kapalı kullanım ve 28 m² teras (ön cephe 10 m², arka cephe 18 m²) alanına sahiptir. Mahallinde yapılan incelemede taşınmazın projesinde arka cephede yer alan teras olarak görünen hacmin iç kullanıma dahil edildiği ayrıca ön kısımda yer alan ve apartman kullanımında olan 15 m² teras alanının daire kullanımındaki 10 m² teras alanı ile birleştirildiği görülmüştür. Projesinde oturma odası olan kısım mahallinde hol, yatak odası olan kısım mahallinde sofa olarak inşa edilmiş olup ayrıca teras ve kiler birleştirilerek 2 adet odaya dönüştürülmüştür. Taşınmaz mahallinde antre, hol, sofa, 2 oda, mutfak, banyo ve balkon bölümlerinden oluşmakta olup brüt 75 m² kapalı kullanım ve 25 m² teras alanına sahiptir. Taşınmaz hali hazırda boş durumdadır. Taşınmazın 1/4 Hissesi satılıktır. Satılık hisse 162.500 TL'dir. 

8 bağımsız bölüm numaralı dükkan, 8/100 arsa paylı zemin kat, güneydoğu cepheli olup bina ana girişine göre ön tarafta yer almaktadır. Mimari projesine göre yaklaşık brüt 18 m² kullanım alanına sahiptir. Dükkan bölümünden oluşmaktadır. Taşınmaz hali hazırda kiracı tarafından kullanılmaktadır. Taşınmazın 1/4 Hissesi satılıktır. Satılık hisse 287.000 TL'dir. 

 159 ada 22 no.lu parsel arsa üzerine, betonarme yapı cinsinde, bodrum + zemin + 4 normal kat + çatı katı olmak üzere toplam 7 katlı olacak şekilde, 1961 yılında inşa edilmiştir. Blok girişi zemin kattan, güney doğu yönden, Moda Caddesi cephesinden sağlanmaktadır. Betonarme tarzda yapılmış olup, 3B yapı grubunda yer almaktadır. Bina dış kapısı camlı demir ferforje doğramalıdır. Bina dış cephesi çini mozaik kaplıdır. Katlar arası irtibat iç merdiven ile sağlanmaktadır. Bina içerisinde asansör bulunmakta olup kullanılır durumda değildir. Binanın toplam 1/4 ü satılıktır. Ulaşım: Taşınmaz İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Caferağa Mahallesi sınırları dahilinde yer alan 159 ada 22 parsel üzerindeki gayrimenkuldür. Gayrimenkul Kadıköy ilçesi sınırları içinde yer almakta olup, yakın çevresinde bilinen önemli referans noktaları Caferağa Spor Salonu, Barış Manço Kültür Merkezi ve Moda Parkıdır. Gayrimenkul Kadıköy merkezinde yer almakta olup toplu taşıma araçları ve özel araç ile ulaşım mümkündür. Taşınmaz okul, hastane, park, market gibi donatılara yakın konumdadır. Bölgede yol, elektrik, su, doğalgaz, kanalizasyon altyapıları tamamlanmış durumdadır. Taşınmazın yakın çevresinde benzer tipte bitişik nizam yapılaşma yer almaktadır. Bölgenin altyapı ve ulaşım sorunu bulunmamaktadır, ana arterlere ve merkezi noktalara yakındır.

 Not: 28/06/1960 tarihli yapı ruhsatı ve 20/11/1961 tarihli yapı muayene raporu bulunmaktadır. Ana taşınmazın tapu vasfı BAHÇELİ KARGİR APARTMAN'dır. 8 tane bağımsız bölümün her birinin 1/4 hissesi satılıktır. Her bir bağımsız bölümün 1/4 hissesini ayrı olarak satın alabilirsiniz.

Tapu.com'dan Konut Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için tapu detay sayfasında yer alan "Randevu Al" fonksiyonunu kullanarak randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.