Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

İstanbul Fatih Katipkasım Mahallesinde 4 Katlı Bina

Bankadan 5 370m2 Tahliye Edilmemiş i

Özellikler

Tapu no 11272
Ada 802
Parsel 2
Tapu Bilgisi Cins Tashihi
Isıtma Sistemi Kalorifer
Bina Yaşı 51
Kat Sayısı 4
Arsa Yüzölçümü 60

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder

Adres

İstanbul İli, Fatih İlçesi, Katipkasım Mahallesi, Katipkasım Camii Sokak, No: 5, Kat: Kat: 1, 2, 3 ve 4, No: 1, 101, 201, 301, 401, No: 5A ve 5B,

Açıklama

Ulaşım: İstanbul İli, Fatih İlçesi, Katipkasım Mahallesi, Katipkasım Camii Sokak, No: 5, Kat: Kat: 1, 2, 3 ve 4, No: 1, 101, 201, 301, 401, No: 5A ve 5B, Güvenlik Caddesi, Kat: Zemin, No: 25A posta adreslerinde yer almaktadır. Taşınmaza ulaşım bölgenin ana arterlerinden olan Güvenlik Caddesi üzerinde güneydoğuya ayrılan Katip Kasım Cami Sokak üzerinde sağlanmaktadır. Bölge konut ve ticaret alanı özelliğinde gelişmiş olup orta gelir gurubu tarafından tercih edilmektedir. Bölge yapılaşması benzer nitelikte bitişik nizamında 4-5 katlı zemin katları ticari, üst katları konut amaçlı olarak kullanılan apartmanlar, eğitim ve dini tesis yapıları şeklindedir. Yakın çevresinde Katip Kasım Camisi yer almaktadır. Taşınmaza toplu taşıma araçları ile ulaşım imkanı mevcuttur.

Özellikler: Bina mahallen 6 (Bodrum + zemin + 4 normal kat) kattan oluşmaktadır. Bodrum kat: Dükkana ait depo, Zemin kat : 4 adet dükkan. 1, 2, 3 ve 4. Normal katlar : Herbirinde 1’er adet daireden oluşmaktadır.  Bina dış cephesi cam mozaik kaplama, ana giriş kapısı metal doğrama, ana giriş holü, kat sahanlıkları ve merdivenleri mozaik kaplama, duvarları plastik boyalıdır. 370 m2 (Bodrum ve zemin kat: yaklaşık 61 m2, normal katların herbiri yaklaşık 62 m2) brüt kullanım alanından oluşmaktadır Dükkanlar tek odalı ve klima ile ısınmaktadır. Pencere doğramaları alüminyumdan mamuldür. Dükkan zemini yol kotludur. Daireler ise Antre, 3 adet oda, ofis, banyo ve wc hacimlerinden oluşmaktadır. 2 adet balkonu bulunmaktadır. ısıtma sistemi Kat kaloriferi (doğalgaz yakıtlı)'dir.

Fatih Belediyesinden alınan şifahi bilgiye göre, konu taşınmazın yer aldığı parsel, yenileme alanında kalmakta olup, imara kapalı olduğu bilgisi şifahen öğrenilmiştir. Yapılaşma hakkı bulunmamaktadır. Yazılı imar durumu alınmasında fayda bulunmaktadır. Taşınmaz Belediye sınırları içinde yer almaktadır.

Not: 13.06.1967 tarihli İskanı bulunmaktadır.