COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Hatay Kırıkhan Cumhuriyet Mahallesi'nde Hisseli Arsa Payı

Bankadan 145m2

Özellikler

Satıcı Bankadan
Tapu no 15236
Metre Kare 145m2
Ada 0
Parsel 2213
Tapu Bilgisi Kat Mülkiyetli
TAKS 0.4
Emsal 1.2

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Alıcı öder
Teminat Bedeli % 5
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Cumhuriyet Mh,329.Sk, No:27 D:1-2 Kırıkhan/Hatay

Uzman Görüşü

Devlet Bahçeli Bulvarı'na yakın konumlu, 4 oda salon çift balkonlu 165 m2 katta tek daire olarak projelendirilmiş, henüz inşa edilmemiş daireye düşen 1/3  arsa payı (ortalama 145 m2'dir); Tercih edilen bölgede olması­ ve ulaşımının kolay olması avantajına sahiptir.

 

Açıklama

Özellikler: Meskenin yüzölçümü brüt 165 m² dir. 3 B. B. No lu mesken projesinde binanın 2. Normal katında bulunmakta olup katta tek daire mevcuttur. Mesken projesinde; salon, 4 oda, mutfak, banyo, duş, lv­ wc, antre ve 2 balkondan meydana gelmektedir. Mahallinde konu taşınmazın inşa edilmediği tespit edilmiştir.

Gayrimenkulün bulunduğu bina 25 yıllıktır. Bina zemin + 1 normal kattan meydana gelmektedir. Bina betonarme yapım sistemi ile yapılmıştır. Mimari projesine göre taşınmaz zemin kat+2 normal kattan oluşmaktadır. Binanın zemin katında ve 1. normal katında her katta tek mesken bulunmakta olup binada toplam 2 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bina dış cephesi dış cephe boyası ile boyalıdır. Parselin etrafı bahçe duvarı ile çevrilidir. 

 Ulaşım: Hatay İli Kırıkhan İlçesi Cumhuriyet Mahallesi 329 sokak No:24 Kat:2 Daire:3 nolu posta adresinde yer almaktadır. (Bağımsız bölüm inşa edilmediğinden UAVT adres kodu bulunmamaktadır.) Bina Kırıkhan ilçe merkezinin kuzey doğusunda yer almakta olup, yaklaşık 1km. mesafede bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşmak için Çevre yolundan Kırıkhan ­Hassa yönünde ilerlerken Şehir Stadyumundan 313 sokağa girilir sokak üzerinde yaklaşık 500 m. sonra sağ tarafa 329 sokağa girilir, yaklaşık 70 m. sonra sağ tafta ana taşınmaza ulaşılır. Taşınmazın yer aldığı bölgedeki binalar orta gelir grubuna hitap etmektedir. Bölgede Kırıkhan Şehir Stadyumu, Muhammet Çalışlar ilkokulu, Ticaret Borsası Orta Okulu, bulunmaktadır. Mevkiine ulaşım kolaydır. Bölgede konut ve Marangoz atölyeleri vb. iş yerleri bulunmaktadır.

 Not: 21.04.1993 tarih ve 35 nolu yapı ruhsatı bulunmaktadır. Ruhsat süresi dolmuştur. Bu nedenle satıcının inşaatın tamamlanacağı veya ruhsat- iskan gibi yasal evraklara dair taahhüt vermeyecektir. Satış sonrası taşınmazda oluşacak yasal masraflar alıcıya ait olacaktır. İnşaa edilmemiş, 3 nolu bağımsız bölüm 436 m2  2213 parselin 1/3 hisse olan arsa payının devri yapılacaktır. Arsa payı ortalama 145 m2 yapmaktadır.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.