Birbirinden Yeni ve Merkezi Konumlu Mülkleri Keşfedin, Fırsatları Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Elazığ Merkez İzzetpaşa Mahallesinde Hisseli Konut İmarlı Arsası

Şirketten 40m2

Özellikler

Satıcı:
Şirketten
Tapu no:
11324
Metre Kare:
40m2
Ada:
111
Parsel:
2
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Hisse Oranı:
1/21
TAKS:
-
Emsal:
0

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Paylaşılır
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Elazığ İli, Merkez İlçesi, Mornik Mahallesi, 112 Ada, 2 Parsel

Açıklama

Ulaşım: Konu taşınmaz Elazığ İli, Merkez İlçesi, İzzet Paşa Mahallesi, Hacı Kaya Sokak üzerinde yer alan 111 Ada, 2 Parselde kaindir.  Gayrimenkulün bulunduğu bölge, Elazığ İli’nin merkezinde yer almaktadır. Bölgeye toplu taşıma ile ulaşım yakın çevresinden geçen belediye otobüsleri ve minibüsler ile mümkündür.

Özellikler: Parselin yüz ölçümü 841,86 m² olup üzerindeki yapı onaylı mimari projesine göre iki girişli, doğu tarafındaki girişi 2 daire üzerine, batı taraftaki girişi ise tek daire üzerine olan bodrum kat + zemin kat + 4 normal kat + teras kattan oluşan betonarme binadır. Yerinde yapılan incelemede ana yapının doğu tarafındaki girişinden giriş yapılan (iki daire üzerine olan) bölümünün fiili olarak zeminde bulunduğu, batı tarafından giriş yapılan tek daire üzerine olan bölümün ise mevcutta olmadığı tespit edilmiştir. Konu zemin kat 4 numaralı bağımsız bölüm binanın yerinde yıkılmış ya da inşa edilmemiş bölümüne isabet etmektedir. Konu zemin kat 4 numaralı bağımsız bölüm onaylı mimari projesine göre yaklaşık 80 m2 brüt alana sahip olması gerekirken yerinde yapılan incelemede binanın batı tarafından giriş yapılan bölümünün yıkılmış ya da inşa edilmemiş olduğu tespit edilmiştir. 

Gayrimenkulün 841,86 m2 yüzölçümü bulunup taşınmazın arsa payı 1/21'dir.

Not: 6/33 belge numaralı yapı ruhsatı belgesi; 21 adet mesken için toplam 2.179,00 m² alan için alınmıştır. Konu zemin kat 4 numaralı bağımsız bölüm onaylı mimari projesine göre yaklaşık 80 m2 brüt alana sahip olması gerekirken yerinde yapılan incelemede binanın batı tarafından giriş yapılan bölümünün yıkılmış ya da inşa edilmemiş olduğu tespit edilmiştir. Konu mülk binanın inşa edilmemiş ya da yıkılmış olan bölümünde yer almaktadır. Elazığ Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğünden alınan bilgiye göre; söz konusu gayrimenkulün bulunduğu parsel 1/1000 ölçekli 07.10.2016/2016-226 Karar No’lu, Elazığ (Merkez) Revizyon-İlave İmar Planında ''Konut'' alanında kalmakta olup blok nizam yapı stili ile 10 kat imarlıdır. Hisseli gayrimenkullerde diğer hissedarlara ilişkin ön alım hakkı süresi maliklere tebliğ edilmesinden 3 ay sonra sona ermektedir, alıcı hisseli gayrimenkullerdeki hukuki süreçleri bilerek teklif vermeyi kabul eder. Teklif vermeden önce güncel imar durumunu ve yapılaşma şartlarını, teyit ediniz. Alıcı mevcut haliyle almayı kabul eder.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkul ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız sayfa içerisinde yer alan sizi arayalım formunu doldurabilirsiniz. Bilgilerinizi bıraktığınız takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayacaklardır.

Sitemize üye olduğunuzda beğendiğiniz ya da ilgi duyduğunuz tapuları "Tapu Takip" fonksiyonu ile takibe alabilirsiniz. Takibe almış olduğunuz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail olarak iletilecektir.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.

Teklif sonrasında satıcının işlemi onaylaması beklenir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Son olarak da bu evraklarla birlikte tapu dairesinde satıcı ile gerekli ayarlamalar yapılır ve tapu devir işlemleri gerçekleştirilir.