COVİD-19 Salgını Hakkında Duyuru!

Elazığ Merkez İzzetpaşa Mahallesinde Hisseli Konut İmarlı Arsası

Şirketten 40m2

Özellikler

Satıcı Şirketten
Tapu no 11324
Metre Kare 40m2
Ada 111
Parsel 2
Tapu Bilgisi Kat İrtifaklı
TAKS -
Emsal 0

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
* İleteceğiniz rakam resmi teklif olarak değerlendirilmeyecektir.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz.

Adres

Elazığ İli, Merkez İlçesi, Mornik Mahallesi, 112 Ada, 2 Parsel

Açıklama

Ulaşım: Konu taşınmaz Elazığ İli, Merkez İlçesi, İzzet Paşa Mahallesi, Hacı Kaya Sokak üzerinde yer alan 111 Ada, 2 Parselde kaindir.  Gayrimenkulün bulunduğu bölge, Elazığ İli’nin merkezinde yer almaktadır. Bölgeye toplu taşıma ile ulaşım yakın çevresinden geçen belediye otobüsleri ve minibüsler ile mümkündür.

Özellikler: Parselin yüz ölçümü 841,86 m² olup üzerindeki yapı onaylı mimari projesine göre iki girişli, doğu tarafındaki girişi 2 daire üzerine, batı taraftaki girişi ise tek daire üzerine olan bodrum kat + zemin kat + 4 normal kat + teras kattan oluşan betonarme binadır. Yerinde yapılan incelemede ana yapının doğu tarafındaki girişinden giriş yapılan (iki daire üzerine olan) bölümünün fiili olarak zeminde bulunduğu, batı tarafından giriş yapılan tek daire üzerine olan bölümün ise mevcutta olmadığı tespit edilmiştir. Konu zemin kat 4 numaralı bağımsız bölüm binanın yerinde yıkılmış ya da inşa edilmemiş bölümüne isabet etmektedir. Konu zemin kat 4 numaralı bağımsız bölüm onaylı mimari projesine göre yaklaşık 80 m2 brüt alana sahip olması gerekirken yerinde yapılan incelemede binanın batı tarafından giriş yapılan bölümünün yıkılmış ya da inşa edilmemiş olduğu tespit edilmiştir. 

Gayrimenkulün 841,86 m2 yüzölçümü bulunup taşınmazın arsa payı 1/21'dir.

Not: 6/33 belge numaralı yapı ruhsatı belgesi; 21 adet mesken için toplam 2.179,00 m² alan için alınmıştır. Konu zemin kat 4 numaralı bağımsız bölüm onaylı mimari projesine göre yaklaşık 80 m2 brüt alana sahip olması gerekirken yerinde yapılan incelemede binanın batı tarafından giriş yapılan bölümünün yıkılmış ya da inşa edilmemiş olduğu tespit edilmiştir. Konu mülk binanın inşa edilmemiş ya da yıkılmış olan bölümünde yer almaktadır. Elazığ Belediyesi İmar İşleri Müdürlüğünden alınan bilgiye göre; söz konusu gayrimenkulün bulunduğu parsel 1/1000 ölçekli 07.10.2016/2016-226 Karar No’lu, Elazığ (Merkez) Revizyon-İlave İmar Planında ''Konut'' alanında kalmakta olup blok nizam yapı stili ile 10 kat imarlıdır.