Yatırımlık Fırsat Gayrimenkulleri Kaçırmayın!
tapucom svg logo

tapucom svg logo

Diyarbakır Kayapınar Peyas Mahallesi'nde Arsa Payı

Bankadan 28m2

Özellikler

Satıcı:
Bankadan
Tapu no:
23473
Metre Kare:
28m2
Ada:
151
Parsel:
43
Tapu Tipi:
Kat İrtifaklı
Hisse Oranı:
Tam
Emsal:
0

Ödeme Detayları

KDV:
% 0
Tapu Harcı:
Alıcı öder
Teminat Bedeli:
% 2
İlgilendiğiniz bu tapuyla ilgili tüm sorularınız için sizi arayalım.
Dilerseniz 0 212 963 06 43 numaralı telefondan da bize ulaşabilirsiniz

Adres

Kayapınar ilçesi, Peyas Mahallesi 208/1 Sokak, Elmas 2 Apartmanı, Dıs Kapı No:9, Kat:7, Daire No:21

Açıklama

Özellikler: Diyarbakır ili, Kayapınar ilçesi, Peyas Mahallesi (Tapuda Kayapınar Mahallesi), 208/1 Sokak, Elmas 2 Apartmanı, Dıs Kapı No:9, Kat:7, Daire:21 posta adresinde yer almaktadır.  konu taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul; 900,04 m2 yüz ölçümüne sahip 151 ada 43 parsel üzerine, betonarme yapı tarzında, ayrık nizam, tek bina olarak inşaa edilmiştir. Taşınmazın bulunduğu ana gayrimenkul; 2. bodrum kat , zemin kat, asma kat ve 7 normal kat olmak üzere toplam 10 kattan oluşmaktadır. Kat irtifakına esas projesine göre binada 2. bodrum katta; sığınak, kazan Dairesi, kapıcı dairesi ve 26 nolu depo, 1. bodrum katta; 25 nolu depo, zemin katta; 3 adet dükkan (asma katlı) ve bina girişi, diğer normal katlarda; 3'er mesken olmak üzere, blokta toplam 26 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. *06.02.2023 Tarihinde Kahramanmaraş İli Merkezli Gerçekleşen Deprem Sebebiyle "Çevre Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tarafından Yapılan Hasar Tespit Çalışmaları Sonucunda Taşınmazın Yer Aldığı Bina Hasar Durumu "Ağır Hasarlı" Olarak Belirtilmiş ve yapının yıktırıldığı tespit edilmiştir.

21 bağımsız bölüm nolu mesken; kat irtifakına esas projesine göre; bina girişine göre sol tarafta, 7. katta bulunmakta olup, kuzey, batı ve doğu yönlere cephelidir. Taşınmaz, kat irtifakına esas onaylı mimari projesine göre; brüt 180 m2 kullanım alanlı olup, 3 oda, salon, mutfak, 2 banyo, wc, antre, hol ve 2 adet balkon hacimlerinden oluşmaktadır. 06.02.2023 Tarihinde Kahramanmaraş İli Merkezli Gerçekleşen Deprem Sebebiyle "Çevre Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanlığı Tarafından Yapılan Hasar Tespit Çalışmaları Sonucunda Taşınmazın Yer Aldığı Bina Hasar Durumu "Ağır Hasarlı" Olarak Belirtilmiş ve yapının yıktırıldığı tespit edilmiştir. 

Yapılaşma Şartları ;

1/1000 ölçekli uygulama imar planında; konut ve konut altı ticaret alanı lejantında bulunmakta olup, ayrık nizam, 8 kat olacak şekilde yapılaşma koşullarına sahip olduğu belirtilmiştir.

Taşınmaz deprem sonrası ağır hasar görmüş ve yıkılmıştır. Taşınmazın arsa payı 1/32 oranında olup arsanın 28,125 m2'sine tekabül etmektedir.

Kazanan teklifin %4+KDV’si oranında hizmet bedeli alınacaktır.

Tapu.com'dan Arsa Satın Alınırken Sık Sorulan Sorular

Gayrimenkulle ilgili merak ettiğiniz tüm sorular için uzman destek ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan “Sizi Arayalım” formunu doldurduğunuz takdirde çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlar. Dilerseniz 0850 532 82 78 nolu telefonu arayarak ekibimizle görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Sitemize üye olarak ilgilendiğiniz tapuları favorinize ekleyebilirsiniz. Favorilere eklediğiniz tapular hakkında tüm haberler, değişiklikler ve açık artırma tarihlerinde oluşacak gelişmeler size SMS ve e-mail yoluyla iletilir.

İlgili mülkü ziyaret etmek için “Sizi Arayalım” formunu doldurmanız gerekmektedir. Çağrı merkezimiz size en kısa sürede dönüş sağlayarak uygun tarihler için randevunuzu oluşturur.

Üye girişi yaptıktan sonra ilgilendiğiniz gayrimenkulün sayfasında yer alan “Teklif Ver” ya da “Pazarlığa Başla” butonuna tıkladığınızda teklif verme sayfasına yönlendirilirsiniz. Bu sayfada teklifinizi girin, son olarak “Teklifi Gönder” butonuna tıklayın. Verdiğiniz teklif satıcı tarafından değerlendirilerek onaylanır ya da reddedilir. Satıcının dönüşü tarafınıza bildirilir.

Tapu.com ciddi alıcılar ile satıcıları bir araya getirmek amacıyla teklif verme sürecinde “Hizmet Bedeli” ödemesi talep eder. Ödeme ekranından kredi kartı, banka kartı bilgilerinizi girerek veya EFT ile hizmet bedelinizi ödeyerek teklifinizi verebilirsiniz.

Teklif verildikten sonra, teklif tapu.com üzerinden satıcıya iletilir. Satıcı işleme onay verdikten sonra tapu.com siz ve satıcı arasında iletişimi sağlayarak işlemlerin sonuçlanmasına yardımcı olur. Bu aşamada gereken evrakların ve varsa sözleşmelerin imzalanması gerekir. Bu evraklarla birlikte tapu dairesine gidilerek tapu devir işlemleri gerçekleştirilir. Devir sürecinin her adımında tapu.com yetkilisi size yardımcı olmak üzere hazır bulunur. Satıcı teklifinizi reddettiğinde; hizmet bedelinizin tamamı tarafınıza iade edilir. Dilerseniz iade gerçekleşene dek yeniden teklif verebilirsiniz.

Teklifiniz onayladığı takdirde ödemeyi tapu devri sırasında direkt satıcıya ödersiniz. Tapu.com hizmet bedeli dışında herhangi bir ödeme sürecine dahil olmaz.

Teklifiniz onaylanmazsa veya açık artırmayı kazanamazsanız hizmet bedeliniz iade edilir. Verilen teklif onaylandıktan sonra satın almaktan vazgeçen katılımcıya hizmet bedeli iade edilmemektedir.