Tapu.com’da ara

Bankaların uygun fiyatlı gayrimenkulleri arasından aradığınız gayrimenkulü bulun.

Diyarbakır Hani Merkez Mahallesi'nde 1.700m2 İmarlı Arsa

Bankadan 1700m2

Özellikler

Tapu no 6644
Pafta 0
Ada 254
Parsel 36
Tapu Bilgisi Arsa Tapusu
Emsal 0.60

Ödeme Detayları

KDV % 0
Tapu Harcı Paylaşılır
Teminat Bedeli ! % 5

Adres

Diyarbakır İli, Hani İlçesi, Merkez Mahallesi, Mezarlık Mevki 254 ada 36 Parsel

Açıklama

Ulaşım: Taşınmaz, Diyarbakır İli, Hani İlçesi, Merkezi Mahallesi, Mezarlık Mevki bulunan, 254 ada 36 nolu parseldir. Taşınmaz, Hani İlçe merkezinden doğu istikametinde ilerlerken Merkez Camiyi yaklaşık 290m geçtikten sonra sol tarafta yer alan 547. Sokağa dönülür. Taşınmaz yaklaşık 420 m ilerde sağ tarafta yer almaktadır.

Özellikleri: Taşınmaz, Diyarbakır İli, Hani İlçesi, Merkez Mahallesi, Mezarlık Mevki sınırları içerisinde konumlu 1.700 m2 yüz ölçümlü 254 ada 36 parseldir. Parsel cephe, alan ve derinlik olarak tek başına yapılaşmaya uygundur. Parsel koruma alanı vs. (Tarihi, kentsel, doğal sit alanları) içerisinde yer almamakta olup, yapılaşmayı olumsuz etkileyecek her hangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. İmar paftası ile halihazırdaki arsa makroform olarak uyumlu olup düz bir topoğrafyaya sahiptir. İmar planına ve parselasyon planına göre yaklaşık dikdörtgen şekline sahiptir. Parsel üzerinde yapı veya yatırım bulunmamaktadır. Bölgede müstakil yapılaşmalar ve 2-3 katlı yapılaşma bulunmakta olup taşınmazın bulunduğu bölgede yapılaşma yoğunluğu azdır. Bölgede boş parseller ve tarım alanları bulunmaktadır. Konu taşınmazın bulunduğu bölge konut, ticari ve tarım amaçlı olarak tercih edilmektedir. Bölge genelde orta ve düşük gelir gruplarınca yerleşim ve yatırım amaçlı olarak tercih edilmektedir. Bölgede yapılaşma yoğunluğu azdır.

Mevcut imar planına göre değerleme konusu gayrimenkul "Konut" lejantlı olup, yapılaşma koşulları ayrık nizam - 3 kat, E: 0,60 , Taks: 0,20 , - çekme mesafeleri ön cepheden 5m, yan cephelerden 3'er m olarak belirlenmiştir.

* Parsel cephe, alan ve derinlik olarak tek başına yapılaşmaya uygundur.

* Parsel koruma alanı vs. (Tarihi, kentsel, doğal sit alanları) içerisinde yer almamakta olup, yapılaşmayı olumsuz etkileyecek her hangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

* İmar paftası ile halihazırdaki arsa makroform olarak uyumlu olup düz bir topoğrafyaya sahiptir.

* İmar planına ve parselasyon planına göre yaklaşık dikdörtgen şekline sahiptir.

* Parsel üzerinde yapı veya yatırım bulunmamaktadır.